'Bu maç için günlerdir aç kaldım!'

Beşiktaş'ın yıldızı Sergen Yalçın'ın ilk yarı bitiminde dört kilo fazlası vardı, arada tam dokuz kilo birden aldı. Normalin 13 kilo üzerine çıkan yıldız oyuncu, fazla kiloları yüzünden koşamaz hale geldi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ın yıldızı Sergen Yalçın'ın ilk yarı bitiminde dört kilo fazlası vardı, arada tam dokuz kilo birden aldı. Normalin 13 kilo üzerine çıkan yıldız oyuncu, fazla kiloları yüzünden koşamaz hale geldi. Ancak devre arasında sıkı bir diyete başlayan Sergen, kampın ikinci etabına bile gitmeyip tesislerde kaldı ve 27 gün içinde tam sekiz kilo verdi. Derbi öncesinde Mircea Lucescu ile görüşüp, durumu anlatan ve Fenerbahçe maçında görev isteyen yıldıza, Rumen hoca "Sen tek maçlık adam değilsin, takımın herşeyisin" diyerek geri çevirdi. Sergen ise ısrar etti ve "Bu maç için günlerdir aç kaldım" diyerek derbide 20 dakika da olsa forma giydi. Sergen'in şu an sadece beş kilo fazlası bulunuyor.
Fenerbahçe'ye attığı golle galibiyette başrolü oynayan Ahmet Dursun ise, beş yıllığına Beşiktaş'a imza atmasını sağlayan Futbol Şube Sorumlusu Yıldırım Demirören'e jest yaptı. Golcü futbolcu, üstüne kendi el yazısı ile, 'Senin için baba' yazdığı 7 numaralı formasını, imzalayarak Demirören'e hediye etti.