Bu maç kalpleri ısıtacak

İngiltere Premier Lig'de Arsenal forması giyen Kanu'dan örnek davranış. Yıllar önce kalbi delik olduğu için ciddi bir ameliyat geçiren Nijeryalı golcü, aynı sorunla karşı karşıya kalan çocukları unutmadı.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - İngiltere Premier Lig'de Arsenal forması giyen Kanu'dan örnek davranış. Yıllar önce kalbi delik olduğu için ciddi bir ameliyat geçiren Nijeryalı golcü, aynı sorunla karşı karşıya kalan çocukları unutmadı. Yıldız futbolcu, bu ameliyatı olmak için sıra bekleyen tam 2 bin 236 çocuktan 40'ına yardımcı olmak için Dünya Karması-Afrika Karması maçı düzenliyor.
Bu büyük organizasyonda Blackburn'da harikalar yaratan Tugay da forma giyecek. Tugay Kerimoğlu, Bolton Reebok Stadı'nda 4 Mart'ta oynanacak maçta forma giyeceği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "İngiltere Süper Ligi'nde iyi bir çizgi yakalamam ve beni sevmeleri çok güzel bir duygu. Organizasyondan gelen daveti düşünmeden kabul ettim. Çünkü çocuklara yardım etmek herkesin görevi" şeklinde konuştu.
Kanu'nun önderliğinde gerçekleşecek olan Dünya Karması-Afrika Karması karşılaşmasında pek çok tanıdık isim de forma giyecek. Dünya Karması'nda Galatasaray'ın eski kalecisi Amerikalı Brad Friedel'in yanısıra, Ronaldinho, Petit, Gilberto, Djorkaeff, Hasselbaink, Anelka, Kevin Campbell gibi yıldızlar yer alırken, Afrika Karması'nda Türkiye'nin yakından tanıdığı Daniel Amokachi, Okocha ve Geremi de forma giyecek. Kanu, bu organizasyondan 500 bin dolar gibi oldukça yüklü bir gelir beklediğini söyledi.