'Bu maç tekrar edilmeli'

'Bu maç tekrar edilmeli'
'Bu maç tekrar edilmeli'
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 2-1 yenildikleri 'olaylı' Kasımpaşa maçında kural hatası yapıldığını ifade ederek müsabakanın tekrarlanmasını istedi.

Önceki gün oynanan ve futbol harici konularla gündemde yer alan Kasımpaşa- Beşiktaş maçına dair tartışmalar sürüyor. Maç esnasında Kasımpaşalı futbolcu Ryan Donk’un sahaya giren ikinci topu elinde tutarak, gol pozisyonuna giren Hugo Almeida’nın ayağındaki topa fırlatması ve atağı kesmesinin yanı sıra sahaya girip Manuel Fernandes’i darp eden holigan da 2-1’lik skorun önüne geçti. Dün basının karşısına geçen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, müsabakanın hakemi Barış Şimşek ve Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’e tepki gösterdi. Şimşek’in maçın bitiminin hemen ardından rapor yazmasına tepki gösteren Orman, Zekeriya Alp’in mücadelenin hemen ardından televizyonlarda hakem kararlarının doğru olduğu yönündeki açıklamalarını eleştirerek, maçın tekrarını istedi.
Hakemin ‘hak ve şeref’ kavramlarını tamamen yok edecek bir uygulama gösterdiğini savunan Orman, “Emeği hiçe sayarak Beşiktaşımızın katledilmesine neden olmuştur” dedi.
Orman şöyle konuştu: “Hakem, rakip oyuncu top elindeyken ve topla bizim oyuncumuzu engelledikten sonra düdük çalmıştır. Hakem raporunda bunun değiştiği gözlemlenmektedir. Görüntüler ortada. Kendisi için kural hatası olmayan, normal bir şeyi yazmıştır. Dünyanın neresinde görülmüş, MHK Başkanı çıkmış kanallara, hakemin kararının arkasında olduğunu ve verdikleri kararın doğru olduğunu ifade etmiştir.”
Bunların ardından Orman, yasal haklarını kullanıp itiraz edeceklerini ve maçın tekrarlanması gerektiğini dile getirdi.
‘Oyunlar oynanıyor’
Orman, Beşiktaş üzerinde oyunlar oynandığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “ Galatasaray maçından başlayarak, tüm spor kamuoyunun gördüğü gibi Beşiktaş’ın üzerine bazı oyunlar oynanmaktadır. Güvenlik ihlalleriyle alakalı stadımız, 4 maç kapatılmış, zaten her maçını deplasmanda oynayan kulübümüz aynı zamanda taraftarsız oynamaya başlamıştır. Tam bu sürecin sonuna geldiğimiz anda, Kasımpaşa maçı başlamış ve tekrar bir kaos ortamı çıkmıştır.”
Fikret Orman, kulübün 101. yılında kaçırdıkları şampiyonluklara benzer olayları -o yıl 8 puan geriden gelen Fenerbahçe şampiyon olmuştu- bir daha yaşamayacaklarını ifade ederken maçta yaşananlarla ilgili Cumhuriyet Savcısı’nı göreve çağırdı.
‘Tolga’dan utansın...’
Bu arada birkaç taraftar, kulüp binasının bulunduğu binanın karşısındaki kaldırımda “Yönetim Seba’dan, futbolcular Tolga’dan utansın” şeklinde yazılı pankart açtı.