'Bu maçın İnönü'sü de var'

UEFA Kupası 4. tur ilk maçında Çek ekibi Slavia Prag'a 1-0 mağlup olan Beşiktaş, dün öğlen saatlerinde İstanbul'a döndü.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - UEFA Kupası 4. tur ilk maçında Çek ekibi Slavia Prag'a 1-0 mağlup olan Beşiktaş, dün öğlen saatlerinde İstanbul'a döndü. Siyah-Beyazlı oyuncuların morallerini bozuk olduğu gölenirken, teknik direktör Lucescu'nun da bir hayli sinirli olduğu gözden kaçmadı... Beşiktaşlı futbolcular, İstanbul'daki maçta Slavia Prag'ı mutlaka yeneceklerini; üzüntülerinin 28 maç gibi uzun bir aradan sonra alınan yenilgi olduğunu söylediler.
Futbolcuların, karşılaşmaya aşırı bir sters altında çıktıklarını vurgulayan başkan Serdar Bilgili, "Doğrusu oyuncularımızın bu kadar strese girmelerini beklemiyordum. Ancak buna rağmen oynana futbol rövanş için umut verdi. İstanbul'da turu geçeceğimize inanıyorum" derken, Yıldırım Demirören Slavia'dan beş gömlek üstün olduklarını söyledi. Demirören, "Taraftarlarımıza üç kulvarda başarılı olacağımıza dair söz verdik. Prag'da küçük bir kazaya uğradık, hepsi bu" dedi.
Orta alanda sorun yaşadıklarını söyleyen kaptan Tayfur, "Bu bölgeyi biraz daha kapatabilseydik maçın skoru çok farklı olurdu. 1-0 kupa maçlarında en tehlikeli sonuç. Taraftarlarımızın desteğiyle, İnönü'de Slavia'ya fark atacağımıza inanıyorum" dedi. Sakatlanan Ahmet Yıldırım'ın yerine oyuna giren Sergen ise, bu yenilgiyle namağlup olmanın sıkıntısını attıklarını belirterek, "İlk yarım saatinde bir gol bulursak turu geçeriz. Sert oynayan bir takıma karşı, aynı yöntemle cevap vermemiz gerekirdi. Rövanşta istediğimizi alacağız, söz!" diye konuştu. Yediği golde hatalı olduğunu söyleyen kaleci Cordoba ise, "Dosek'i sadece bir kez unuttuk gol oldu. Bunu telafi edeceğiz" dedi. Gol bölgesinde etkisiz kalan Ahmet Dursun ise forvette yalnız kalmaktan şikayetçi oldu. Genç golcü, "Rövanş maçında
İlhan ile birlikte oynayacağız; bu da gol demek. Slavia, İnönü'den çıkacağını sanıyorsa, yanılıyor" iddiasında bulundu.
Slavia Prag'ın hocası Miroslav Beranek ise Beşiktaş gibi güçlü bir ekibi yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını, ancak kendilerini İstanbul'da zorlu bir rövanşın beklediğini söyledi.