'Bu nasıl insanlık? Hayvanlar...'

'Bu nasıl insanlık? Hayvanlar...'
'Bu nasıl insanlık? Hayvanlar...'
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Ankara'da yaşanan patlamada babası Kemal Bulut'u kaybeden eski futbolcusu Galatasaraylı Umut Bulut ile olayda hayatını kaybedenlere taziyelerini iletti. Deneyimli çalıştırıcı, 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını 'vahşet' olarak nitelendirdi.

RİZE - Ankaragücü'nü çalıştırırken futbolcusu olan Umut Bulut 'un beyefendi ve çalışkan olduğunu vurgulayan Hikmet Karaman , milli oyuncunun hayatını kaybeden babası Kemal Bulut'a Allah'tan rahmet diledi.

Ankara 'da meydana gelen patlamanın acı verici olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, "Bu nasıl bir insanlıktır? İnsanlar mı hayvanlar mı? Hayvana bir şey öğretiyorsun yapıyor, sadık kalmaya çalışıyor. Böyle bir insanlık böyle bir vahşet olabilir mi? Bir dönem İRA terör örgütü vardı. Bombalama yapmadan önce polis merkezini arayarak, (30 dakika sonra bomba patlayacak, bölgeyi boşaltın) diyordu. Bomba ondan sonra patlıyordu. Bir amaca hizmet ederken suçsuz insanları yönelik böyle bir olay olur mu? Yine Suriye'de vahşet derecesinde olaylar yaşanıyor. Bu nasıl Müslümanlıktır? Stratejik konumlardaki insanların bu terör olaylarına bir çözüm yolu bulmaları gerekiyor. İnsanların birbirini öldürmesi kadar kötü bir şey yok. Günümüz dünyasında uzlaşılamayacak bir konu olamaz. Teröre karşı artık insanlık bir şey yapmıyor, yapamıyor. Ben artık Allah'tan teröre karşı bir mucize bekliyorum. Terörizmi destekleyenler bir şey yapmıyor. Terörün durmasını isteyenlerin de elinde bir şey gelmiyor" ifadelerini kullandı.

"AKHİSAR BELEDİYESPOR KARŞISINDA HEDEFİMİZ 3 PUAN"

Spor Toto Süper Lig'de hafta sonunda Akhisar Belediyespor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Çaykur Rizespor 'un hocası, "Alt sıralardaki takımlar puan alarak bize yaklaşıyor. Biz kendimizden eminiz. Ne yaptığımızı biliyoruz. İkinci yarıda bir takım şansızlıklar yaşadık. Bunlara rağmen ligi en iyi şekilde tamamlayarak kupada da iyi bir derece yapmak istiyoruz. Önceliğimiz, Akhisar Belediyespor deplasmanından 3 puan almak. Olmazsa beraberlik hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Muhammet KAÇAR (DHA)