'Bu sahada ancak bu kadar olur'

Malatyaspor maçı sonrası görüşlerini açıklayan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, öncelikle futbolculara, hakeme, seyircilere, bu maçın oynanması için gayret gösteren herkese teşekkür etti.

İSTANBUL - Malatyaspor maçı sonrası görüşlerini açıklayan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, öncelikle futbolculara, hakeme, seyircilere, bu maçın oynanması için gayret gösteren herkese teşekkür etti. Terim, "Futbol meşru şartlarda oynanırsa güzel olur, yoksa bu ortamda oynamanın çok anlamı yok" diye konuştu. Tecrübeli çalıştırıcı daha sonra şunları söyledi: "Önce saha şartlarıyla mücadele ettik. 'Oyna, oyna' dediler, oynadık işte. Üç puan bizim için önemliydi, bunu başardık. Oyuna gelince; zaten bu sahada iyi oyun beklemek, her iki takıma da haksızlık olur. Fiziki mücadeleden üstün çıktığımızı söyleyebiliriz. Suat Usta'yı ise hatasından değil, psikolojik olarak etkinlendiği için oyundan aldım."
Malatyaspor teknik direktörü Ziya Doğan ise "Oyunun değerlendirmesini yaparsak, yanılırız. Çünkü bu sahada pek bir şey yapılmaz. Miloşevski'ye yediği golde kızmama gelince, o anda gösterdiğim bir refleksti. Tabii ki tutması gerekiyordu, ama olmadı. Sonuçta mağlup olduk. Mesela bu sahada kısa pas yapmanın imkânı yoktu. Mümkün olduğunca topu defanstan uzak tutmak gerekiyordu. Bunu başaramadık. 'Yorgun musunuz' diye sorarsanız, yorgunuz elbette ama bence mazeretlere sığınmak olmaz. Oynanması yönünde karar alınmıştı, bu karara saygı duyup sahaya çıktık ve oynadık." (Spor Servisi)