'Bu şarkılar için geldim'

Transferi adeta yılan hikayesine dönen Pierre van Hooijdonk, nihayet Fenerbahçe'de. Hollandalı futbolcu dün özel bir uçakla dün İstanbul'a geldi.

İSTANBUL - Transferi adeta yılan hikayesine dönen Pierre van Hooijdonk, nihayet Fenerbahçe'de. Hollandalı futbolcu dün özel bir uçakla dün
İstanbul'a geldi. Menajeri ve eşiyle birlikte Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'na inen Hollandalı futbolcuyu, havalanında Sarı-Lacivertli yöneticilerden Volkan Ballı ve Turgut Acar çiçekle karşıladı. Havaalanında bir basın toplantısı düzenleyen Hooijdonk, Fenerbahçe'de oynayacak olması nedeniyle mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Bir gazetecinin,
'Transferinde Galatasaray da devreye girmişti, neden Fenerbahçe'yi seçtin?' şeklindeki sorusuna, "Fenerbahçe'nin beni istemesi bana gurur verdi. Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe ile yaptığımız maçta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda taraftarların bana gösterdiği ilgi hoşuma gittiği için Sarı-Lacivertli kulübü seçtim. Şu anda dışarda taraftarların benim için yaptığı tezahüratlar ve söylediği şarkılar gurur verici. Onlar ve söylediği şarkılar benim buraya gelişimin sebebidir" diye cevap verdi.
Fenerbahçe'nin kendisini ilk kez 1998 yılında transfer etmek istediğini ifade eden Hollandalı futbolcu, o zaman transferinin gerçekleşmediğini, bazı şeyleri düşündükten sonra şimdi Fenerbahçe'ye gelmeye karar verdiğini söyledi. Hooijdonk, "Ortega ile oynamak ister miydin?" şeklindeki bir soruya ise, "Ortega'yı çok iyi tanıyorum. Tabii ki onunla oynamak isterim" dedi. Basın toplantısının sonunda bir gazetecinin Türkçe "Şampiyon Fenerbahçe" demesini istemesi üzerine Hollandalı futbolcu, "Bunu söylemekten çok gerçekleştirmeyi isterim. Şampiyon olduktan sonra bunu çok kez söyleyeceğim" dedi.
Taraftar peşini bırakmadı
Havalanına Hooijdonk'u karşılamaya gelen yaklaşık 100 kişilik Sarı-Lacivertli taraftarlar, yeni transferlerine tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle izdiham olabileceği düşüncesiyle Hooijdonk farklı bir yerden çıkarılmak istenirken, taraftarlarla yeni transfer arasında adeta köşe kapmaca oynandı. Önce VIP'e giden Hooijdonk, taraftarların burada birikmesi üzerine dış hatlar çıkışına yönlendirildi. Ancak taraftarlar koşup oraya da gelince bu kez kargo çıkışı denendi. Uzun süren kovalamacanın ardından Hooijdonk ve beraberindekiler taraftarları atlatıp, havalanından çıkmayı başardı.
Hollandalı futbolcu, daha sonra eşiyle birlikte kalacağı Swissotel'e geçti. 34 yaşındaki Hollandalı futbolcu, kariyerinde Roosendal, NAC Breda, Celtic, Nottingham Forest, Vitesse, Benfica ve Feyenoord'da oynadı.
Hooijdonk en son formasını giydiği Feyenoord'da, 61 lig maçında 52 gol kaydetti.
Hollanda'da kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve teknik direktör Christoph Daum'un iki yıllık sözleşme imzalattığı Hooijdonk, yarın basın önünde de imza atacak. Tüm takım ve teknik heyetle birlikte yarın önce
Özel Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçecek olan Hollandalı futbolcu, saat 12.00'de kulüp binasında basın önünde iki yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi.
Hooijdonk, imza töreni sonrasında sağlık kontrolünden gelecek diğer oyuncularla birlikte, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Fenerium Mağazası'nda ve kombine kartların satıldığı bölümde, Sarı-Lacivertli taraftarlarla buluşacak. Yarın saat 18.00'de Rotterdam'a gidecek Van Hooijdonk, 14 Temmuz Pazartesi günü kamp için Almanya'ya geçerek, kafileye katılacak. (Spor Servisi)