'Bu şartlarda ikincilik başarıdır'

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, şampiyonluk yarışında mücadele ettikleri iki rakibe de puan kaybettiklerini ifade ederek, bu şartlarda ikinciliğin başarı olduğunu söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, şampiyonluk yarışında mücadele ettikleri iki rakibe de puan kaybettiklerini ifade ederek, bu şartlarda ikinciliğin başarı olduğunu söyledi. Ligde şampiyonluk yarışının birincisi ve ikincisinin olacağını, bunun da normal olduğunu belirten Özhan Canaydın, "Şampiyonlar Ligi'ne girmek için ön eleme hakkını kazandık. Seri başı olduğumuz için de daha uygun bir rakiple oynayacağız. Şampiyonluk bir tane. Galatasaray 10 yılda 7 şampiyonluk kazandı. Şampiyonluktan başka bir hedef yoktur, ancak Beşiktaş'a 6 puan, altımızdaki Gençlerbirliği'ne 5 puan kaybettik. Bu şartlarda ikincilik başarıdır" diye konuştu.
Canaydın, bir basın mensubunun, 'Maçta Fatih Terim'e koro halinde küfür ediliyor, siz Serdar Bilgili ile birlikte el ele taraftarları selamlıyorsunuz' demesi üzerine de şöyle konuştu: "Ben fair-play'den yanayım. Dünkü maçta birbirlerini yumruklayan oyuncular dahi birbirlerinin elini sıktılar. Normal dışı hiç bir hareket yapmadım. Galatasaray Lisesi'nde aldığım eğitim bu. Her sıkıntıya karşı aslan gibi duruyorum. Tavrım hiçbir zaman değişmeyecek."
Canaydın, Lucescu'yu göndermekten dolayı vicdanın rahat olduğunu da ifade ederek, "Ben taraftarın yüzde 80'inin istediği teknik direktörü getirdim. Bir üzüntüm yok" derken, başarısından dolayı Mircea Lucescu ve ekibini de tebrik etti.
Transfer bütçelerinde kısıtlama yapmayacaklarını belirten Canaydın, bu sezon da bir kısıtlama olmadığını hatırlattı. UEFA kriterlerine uymaya çalışan kulüp olduklarını kaydeden Canaydın, gereken bütçe ayrıldıktan sonra teknik heyetin transferleri yapacağını anlatarak, 1 Haziran'dan itibaren transfer için çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi. Galatasaray'ın olayları dramatik hale getirecek açıklamalar yapmadığını kaydeden Canaydın, itirazların kendilerini bir yere götürmeyeceğini söyledi. Hakemlerle ilgili hiçbir zaman spekülasyon yapmadığını söyleyen Canaydın, "Hakem atamaların MHK yapar. İtirazla bir yere varılamaz. Biz sahaya çıkıp yenerek şampiyon olmak isteriz" şeklinde konuştu.