Bu Serena'da hâlâ iş var

Rakibinin son topu sayı olarak içeri düştüğünde Nadia Petrova büyük bir hayal kırıklığı içinde yere uzandı. 5 numaralı seribaşı olarak geldiği Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na üçüncü turda veda etmişti.

MELBOURNE - Rakibinin son topu sayı olarak içeri düştüğünde Nadia Petrova büyük bir hayal kırıklığı içinde yere uzandı. 5 numaralı seribaşı olarak geldiği Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na üçüncü turda veda etmişti. Güçlü Rus raket için tek teselli, rakibinin eski bir dünya şampiyonu oluşuydu: Serena Williams...


Büyütmek için tıklayınız

Bir dönem tenis dünyasını ablası Venus'le birlikte domine eden Serena, uzun bir sakatlık devresinin ardından sessiz sedasız geldiği Melbourne'da dün Petrova'yı 1-6, 7-5 ve 6-3'lük setlerle safdışı bırakarak dördüncü tura çıktı. Eski bir dünya şampiyonunun belki de 'sıradan' görülebilecek bu galibiyetini özel kılan, Serena'nın dizindeki kronik sakatlık nedeniyle geçen sezon yalnızca dört turnuvada oynayıp, 1997'den bu yana ilk kez ilk 100'den aşağı düşmesi ve ancak 2006'nın sonlarına doğru güç-bela 95. sıraya yükselip sonra Avustralya'ya gelmesiydi. 5 numaralı seribaşı Petrova'yı yenen Amerikalı tenisçi, son olarak iki yıl önce Avustralya'da finalde Amelie Mauresmo'yu yenip şampiyon olmuştu. O maç, Petrova'dan önce Williams'ın dünya sıralamasında ilk 10'da yer alan bir ismi yendiği son maçtı. Zaten maç sonunda bu istatistik kendisine söylendiğinde Serena bile şok oldu: "O kadar oldu mu? Bu gerçekten çok kötü." Williams bir üst turda, son ayların formda ismi Sırp Jelena Jankoviç'le mücadele edecek. Jankoviç, Beyaz Rus Victoria Azarenka'yı 6-3 ve 6-4'lük setlerle mağlup etti.
Erkeklerde ise 1 numaralı seribaşı Roger Federer'in günü daha rahat geçti. Geçen yılın ABD Açık yarı finalisti Mikhail Yuzhni'yle karşılaşan İsviçreli tenisçi, rakibini 6-3, 6-3 ve 7-6'lık setlerle geçti. (Spor Servisi)