'Bu sezon en doğrusunu yaptık'

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bu sezon ilk kez medyada tartışılmadan ve fiyatı artmadan oyuncu transfer ettiklerini söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bu sezon ilk kez medyada tartışılmadan ve fiyatı artmadan oyuncu transfer ettiklerini söyledi. Yıldırım geçmiş dönemlerde transfer çalışmalarının medyaya yansıması sonucunda, talip oldukları futbolcuların ücretlerinin arttığını ve kulübün zarar gördüğünü belirterek şöyle konuştu: "Geçmişte bunun sıkıntısını çok yaşadık. Bu sezon transfer çalışmalarını gizlikle sürdürdüğümüz için sorun çıkmadı. Böyle olmasaydı kulüp kasasından çıkacak meblağlar katlanacaktı."
Talip oldukları birçok futbolcunun satılık olmamasının kendileri için bir handikap olduğunu ve bu yıl hem futbolcu hem de kulüpleri transfere ikna etmek gibi zor bir misyon üstlendiklerini hatırlatan Yıldırım, "Belki transferlerin henüz bitirilmemesi eleştiri konusu yapılabilir. Ancak, kimse unutmasın ki yapılan tüm transferler hocamızın isteğiyle gerçekleşmektedir" diye konuştu. Yıldırım, başarının Fenerbahçe camiasının katkısıyla geleceğine yürekten inandığını belirterek, konuşmasını şöyle tamamladı: "Geçen sezon yaşanan kötü günlere rağmen, bu yıl beklediğimizden
fazla ilgi gören kombine şatışları doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır."
(Spor Servisi)