'Bu sezon saha dışıyla da uğraştık'

Fenerbahçe'nin 100. yılda elde ettiği şampiyonluk Sarı-Lacivertli camia açısından farklı bir anlama sahip. Bu şampiyonluğun 100. yılda gelmesi kadar, oldukça tartışmalı geçen bir sezonun ardından elde edilmesi taraftarlar kadar futbolcuları da farklı bir sevinç içerisine soktu.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin 100. yılda elde ettiği şampiyonluk Sarı-Lacivertli camia açısından farklı bir anlama sahip. Bu şampiyonluğun 100. yılda gelmesi kadar, oldukça tartışmalı geçen bir sezonun ardından elde edilmesi taraftarlar kadar futbolcuları da farklı bir sevinç içerisine soktu.
Sarı-Lacivertlilerin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada bu tip bir sevinç yaşadığını, "Bu yıl sadece saha içindeki rakiplerimizle uğraşmadık, aynı zamanda saha dışındaki birçok olumsuz faktörle de mücadele etmek zorunda kaldık" sözleriyle dile getirdi.
Kariyerinin en zor şampiyonluklarından birisini yaşadığını ve çok mutlu olduğunu belirten Alex, "Bu şampiyonluk, hem taraftarımızca hem de kulüp yönetimimizce uzun süre kutlanacaktır" dedi.
'Geçen yılın stresi de vardı'
Sezona teknik kadrosuz başladıklarını, Zico'nun tüm turnuvaların başlangıç arifesinde geldiğini ve takımını tanıma imkânına sahip olmadığını anlatan Alex, "Bana kalırsa buna rağmen sezona iyi bir başlangıç yaptık ve bütün sene boyunca mesafe aldık" diye konuştu. Geçen sezon şampiyonluğu son maçta kaybetmelerinin de kendilerinde bu sezon için ayrı bir stres oluşturduğunu ifade eden Brezilyalı oyuncu, bütün bunların yanında 100. yıl baskısının işin tuzu biberi olduğunu söyledi.
Alex, ligin ilk yarısında ayak kaslarında oluşan sakatlığın kendisini şimdiye kadar çok rahatsız ettiğini ve rahat bir şekilde oynamasını engellediğini dile getirdi. Sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden uydurma laflar duyduklarını ve bunların kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Alex şöyle konuştu: "Bütün sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden öyle uydurma laflar duyduk ki bizleri üzdü. Bütün olumsuz eleştiriler sonrasında şampiyonluğu kazanacağımız konusunda şüpheye düşen kişi sayısı çoğaldı.
Mosturoğlu: Tuncay kalabilir
Öte yandan Marmara Üniversitesi'nde bir panele katılan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, sözleşmesi sona erecek oyunculardan Tuncay Şanlı'nın Sarı-Lacivertli takımda kalabileceğini söyledi. Bir taraftarın, "Tuncay gidecek mi, kalacak mı?" sorusu üzerine Mosturoğlu, "Rahat olun, Tuncay en az sizin kadar Fenerbahçeli. Fenerbahçe'ye zarar verebilecek davranış içinde olacağını sanmıyorum. Altyapımızdan yetişmemekle beraber, kaptanlığa yükselmiş ve Fenerbahçe'ye önemli katkıları olmuş bir oyuncu. Ben Tuncay'ın kalacağını düşünüyorum" cevabını verdi. Sarı-Lacivertli yönetici, teknik direktör Zico için de "Hiçbir derbide yenilmedi. Takımını en çok gol atan, en az gol yiyen ekip yaptı. Ona teşekkür etmemiz gerekir" yorumunda bulundu.
Fenerbahçe'de Galatasaray derbisinin hazırlıklarına başlandı. İki günlük iznin ardından gerçekleştirilen ve çok sayıda taraftarın da izlediği antrenmanda tesislere baklavalar götürülürken, bir taraftar, hazırlattıkları şampiyonluk pastasını futbolcular ve teknik direktör Zico'ya sundu. (Spor Servisi)