Bu sezon susuz geçecek!

Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonu öncesi İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu ilk toplantısını yaptı. İstanbul Valiliği'nde, Vali Yardımcısı Ergun Güngör başkanlığında gerçekleştirilen...

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonu öncesi İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu ilk toplantısını yaptı. İstanbul Valiliği'nde, Vali Yardımcısı Ergun Güngör başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğu'yla İstanbul'daki Süper Lig ekiplerinin yöneticileri katıldı.
Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, statlarda su ve benzeri içeceklerin artık sadece ağzı açık bardakla satılabileceğini söyledi. Geçtiğimiz sezonki olaylı Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasında yaşananların ardından alınan bu önlem dikkat çekerken, stat büfelerinde şişe ve kutularda su ile meşrubat satışına kesinlikle izin verilmeyeceği ifade edildi.
Güngör, kulüplerden yeni sezon öncesi statlarındaki özel güvenlik personeli sayısını artırmalarını ve üst aramaların daha sağlıklı yapılmasını istediklerini belirtti. Ergun Güngör ayrıca yeni uygulamalardan biri olarak, saha kenarında görevlendirilen çevik kuvvet personelinin talep olmadığı takdirde saha içine girmeyeceğini söyledi.
Alınan bazı kararlardan satırbaşları şöyle:

  • Müsabaka başlamadan önce seyirciler tarafından küfürlü tezahürat yapılmaması ve stat merdivenlerinin mutlak boş bulundurulması için stat yönetimince anons yaptırılacak.
  • Tribünde bilet kontrolü yapılarak, yerinde oturmayan seyirciler şikâyet halinde emniyet güçleri tarafından stat dışına çıkarılacak.
  • Kulüpler tarafından kendi seyircilerine toplu ve ücretsiz bilet verilmeyecek, deplasman maçlarına toplu seyirci organizasyonu yapılmayacak. Seyirciler de güvenlik güçleri eşliğinde stada toplu olarak götürülmeyecek.
  • Tüm bilet gişelerinden deplasmana gelen seyirciler kimlik fotokopilerini ibraz etmek kaydıyla en fazla 2 bilet alabilecek.