'Bu takım gurur veriyor'

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Slovakya'dan çok kritik bir galibiyet aldıklarını ve 90 dakika boyuncu oyun disiplininden kopmayan futbolcularını kutladığını söyledi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

BRATISLAVA - Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Slovakya'dan çok kritik bir galibiyet aldıklarını ve 90 dakika boyuncu oyun disiplininden kopmayan futbolcularını kutladığını söyledi. "Bu takım çok cesur" diyen Çetiner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık herkes
Ümit Milli Takım'ın maçlarına daha çok ilgi gösteriyor. Hem kazanıyoruz hem de göze hoş gelen bir futbol oynuyoruz. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Oynadığımız beş maçta dört galibiyet bir de beraberlik aldık. Bu önemli bir başarıdır. Ancak henüz herşey bitmedi. Makedonya maçını da mutlak kazanmak zorundayız."
Çetiner, transfer haberlerinden futbolcuların olumsuz etkilendiğini vurgulayarak, "Slovakya maçında bazı oyuncularımızın bu sıkıntıyı gördük. Ülke menfaatleri herşeyin üstündedir. Böyle bir zamanda medyadan daha anlayışlı olmasını bekliyoruz" diye konuştu. Çok iyi bir kadroya sahip olduklarını vurgulayan Çetiner sözlerini şöyle noktaladı: "Bize müthiş bir takım ruhu var. Bu başarıların devamı gelecek. Genç oyuncularımız A milli formayı giydiklerinde sadece futbolla değil, profesyonellikle ve karakterleriyle de ön plana çıkacak. Umarım bu cesur gençler aynı başarıyı A milli formayla da gösterirler. Bu başarıda bizden desteğini esirgemeyen Futbol Federasyon yetkililerine de çok şey borçluyuz. Bu uyumlu çalışmanın çok faydasını gördük."
Kızıl: Başarı tesadüf değil
Ümit Milli Takım Sorumlusu Levent Kızıl ise bu başarının tesadüf olmadığını
vurgulayarak, "Kimse merak etmesin, biz doğru yoldayız. İstatistiklere bakıldığında, A Milli Takım'ın başarısında Ümit Milli Takımın desteği açıkca görülebilir. Bu uyumlu işbirliğin devam etmesini sağlayacağız"
ifadesini kullandı. Bu arada grubun diğer maçında Portekiz deplasmanda Makedonya'yı 4-1 yendi.