Bu yıl Formula 1 ödül töreninde sürpriz yok!

Birincilik ödülünü 'sürpriz bir şekilde' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat verdiği için büyük para cezası alan Formula 1 İstanbul Grand Prix'sinde bu sezon tüm tedbirler alındı.

İSTANBUL - Birincilik ödülünü 'sürpriz bir şekilde' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat verdiği için büyük para cezası alan Formula 1 İstanbul Grand Prix'sinde bu sezon tüm tedbirler alındı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, geçen yılki organizasyonun ödül töreninde yaşanan sorunların bu sene tekrarlanmayacağını ifade ederek, "Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA), yarıştan 15 gün önce ödül vereceklerin listesini istiyor. Listemiz hazır. Bu sene olağanüstü bir durum söz konusu değil. Bazı kişilerin katılmayacağını düşünerek alternatifli bir liste kurduk. Bu konuda herhangi bir sorun yaşanmayacak" diye konuştu.
24-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek yarışlar öncesi güvenlik önlemleri için de çalışmalar sürüyor. İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, organizasyon süresince 250 bin kişinin yarışı pistte izlenmesinin beklendiğini ifade ederek, "Yaklaşık 40 bin turistin İstanbul'a gelmesi beklenmektedir. Yarışların tanıtım için çok büyük yararlar sağlayacağını düşünüyoruz" dedi.