Bugün 19 Temmuz ve şov başlıyor

Fenerbahçeli taraftarların kutlama adresi Bağdat Caddesi, bu kez 'Dünya Fenerbahçeliler Günü' etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

İSTANBUL - Fenerbahçeli taraftarların kutlama adresi Bağdat Caddesi, bu kez 'Dünya Fenerbahçeliler Günü' etkinliklerine ev sahipliği yapacak. 'Kanarya', doğum tarihi 1907'yi anımsatan 19 Temmuz'a bu sene 100. yıl kapsamında büyük önem veriyor. Taraftarların girişimiyle birkaç senedir kutlanan '19.07' gününde Şaşkınbakkal'dan Caddebostan'a kadar uzanan ışık tüneli, kutlamalarda renkli gösterilere sahne olacak. Sarı-Lacivertli kulüp resmi olarak ilk kez kutlamalarda aktif rol üstleniyor.
İtalyan gösteri ve şölen tasarımcısı Valerio Festi imzasını taşıyan gösteride özel kostümler giydirilmiş 200 kişi yüksek ve hareketli dev sahneleri cadde boyunca iterek yürütecek. Dev sahneler üzerine yerleştirilmiş piyanolar ve dans eden balerinlerin renklendireceği etkinlik 20.45'de başlayacak. Bu şovun da en az '100. Yıl Yıldızlar Geçidi' kadar renkli olması bekleniyor. Organizasyonda caddenin bir süreliğine trafiğe kapatılacağını hatırlatalım.
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Fenerbahçeli olmayanları da caddede görmek istediklerini vurgulayarak şunları söyledi: "Amacımız Fenerbahçe'nin dünyada tanınmasıdır. Hedeflerimiz insan sevgisi, dürüst ve ahlaklı spor yapmak. Spor alanında Fenerbahçe dostluk elini herkese uzattı. İnşallah başlayacak olan yeni sezonda geçen sezonki gibi hoş olmayan olaylarla karşılaşmayız" diye konuştu.
100. yıl etkinliklerinin yarınki kutlamaların ardından da süreceğini bildiren Günay, 23 ve 24 Temmuz tarihlerinde Faruk Ilgaz Tesisleri'nde divan kurulu yemeğinin yapılacağını, ağustos ayı sonuna doğru da Dolmabahçe Sarayı'nda bir balo tertipleneceğini ifade etti.
Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın bestelediği 'Fenerbahçe Senfonisi' ise 9 Eylül'de Ankara'da dinlenebilecek. İstanbul'da düzenlenen prömiyeriyle çok ses getiren senfonide Say'a, şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki 190 kişilik Bilkent Senfoni Orkestrası ve Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu eşlik edecek. Bu konser Fenerbahçe'nin 100. yıl etkinliklerinde büyük önem tutuyor. (Spor Servisi)