'Bugün kazanmak çok önemliydi'

'Bugün kazanmak çok önemliydi'
'Bugün kazanmak çok önemliydi'
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 2-1 kazandıkları Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

ANKARA - Mehmet Özdilek, çok ilginç bir maç olduğunu belirterek, "Çok stresli olacağı belliydi. İki haftadır kaybeden bir Sivasspor, 5 haftada 4 yenilgi alan Gençlerbirliği vardı. Bugün kazanmak çok önemliydi" diye konuştu.

Rakibin ilk atağında golü yediklerini ifade eden Özdilek, şöyle devam etti:
"Son haftalarda iyi başlayıp, iyi devam ederken acayip goller yiyoruz, bu bizi sıkıntıya sokuyor. Sonraki süreçte oyuna ortak olmaya çalıştık. 45. dakikada rakibe bir pozisyon daha verdik, gol olsa bizim açımızdan çok zor olacaktı. 11'e 9 oynamak kolay değil. Saha da kötüydü ve iki takım için de sıkıntı yarattı. Zor bir süreçten çıkıyoruz. Ligin 6. sırasındaki takım 34 puanda, 28 puanı yakalamak nefes almak adına önemliydi. Önümüzde oynanmamış 10 maç ve 30 puan var. Oyuncularıma güveniyorum, bu süreci en iyi şekilde geçirmek istiyoruz."

Özdilek, hakemin yönetimiyle ilgili sorulan bir soruyu ise "Tolga (Özkalfa), çok tecrübeli bir hakem. Son haftalarda hakemlerin de üzerinde büyük baskı var. Gördüğünü çaldığını düşünüyorum. Genel olarak bakıldığında oyuna tesir eden bir kararı var mı, bunu tekrar izledikten sonra söyleyebilirim" yanıtını verdi.

SİVASSPOR CEPHESİ

Sivasspor Teknik Sorumlusu Cesar Mendiondo Lopez ise hakemin tamamen Sivasspor aleyhine bir yönetim gösterdiğini söyledi.

Karşılaşmanın iki bölümden oluştuğunu vurgulayan Lopez, şu ifadeleri kullandı:
"Biz gol atana kadar bir bölüm ve gol attıktan sonraki bölüm şeklinde oynandı. Golden sonra hakem tamamen Sivasspor aleyhine bir yönetim gösterdi. Bütün ataklarımız faulle durduruldu. Her yaptığımız faulde de kart gösterildi. Haksız kırmızı kartlar var ve maç bizim aleyhimize döndürüldü. Tek bir dileğimiz var, Sivasspor aleyhine böyle yöneten hakemler önümüzdeki 10 haftada maçlarımıza gelmezler." (AA)