Bükreş'in Dinamo'su meşhurdur

'İddaa'da hafta içi programının ağır topu Şampiyonlar Ligi. İstatistikler üzerinden oynanan diğer maçlara göre Şampiyonlar Ligi'nde bilgi ağır basıyor. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Dinamo Bükreş, Lazio'yu yener diyorum.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

'İddaa'da hafta içi programının ağır topu Şampiyonlar Ligi. İstatistikler üzerinden oynanan diğer maçlara göre Şampiyonlar Ligi'nde bilgi ağır basıyor. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Dinamo Bükreş, Lazio'yu yener diyorum. Neden mi? Dinamo'nun stadında maç izlemiş biri olarak o atmosfer ilk maçı 1-1 bitiren Lazio için hayırlı olmaz. Ayrıca İtalyanlarda ciddi bir kadro sıkıntısı yaşanıyor. İlk maçta sakatlanan Cribari, Stendardo, Mauri ve Kolarov'a savunmanın önemli ismi Diakate de eklenmiş durumda. Behrami ve Mutarelli'nin de kart cezalısı olması nedeniyle 'SS', Niculescu ve Danciulescu ikilisini durduramaz.
İki hafta önce Celtic'in Spartak Moskova karşsında iyi bir sonuç alacağını sizlere söylemiştim. İlginçtir rövanş için Celtic'e 1.80'lik bir oran verilmiş, geçen sezon Benfica'yı, Manchester'ı Hampden Park'ta deviren 'Bhoys' için Spartak sorun olmayacaktır. Moskova ekibinin Rubin Kazan'dan üç gol yediğini hatırlatayım.


Büyütmek için tıklayınız

İki dev takımın Devler Ligi'ne kalacağına inancım tam. Bu takımlar hangileri mi? Ajax ve Werder. Ajax, Slavia karşısında şok bir mağlubiyet almıştı ilk maçta. Ligde gol makinası gibiydiler. Geçen sezon ön elemede Kopenhag'a teslim olmuşlardı. Üstü üste ikinci kez paracıklardan mahrum kalmazlar.
Werder ise Dinamo Zagreb'i son anda 2-1 mağlup etti iki hafta önce. Bremen yavaş yavaş form tutuyor. 4-0'lık Bayern mağlubiyeti büyütülmemeli. 'Mızıkacılar', Hırvatistan'dan turla dönecektir.
Ön elemedeki ilk maçları bir hatırlatayım: Lazio-D. Bükreş: 1-1, Rangers-Kızılyıldız: 1-0, Benfica-Kopenhag: 2-1, Valencia-Elfsborg: 3-0, Sevilla-AEK: 2-0, Toulouse-Liverpool: 0-1, Saraybosna-D. Kiev: 0-1, Fenerbahçe-Anderlecht: 1-0, Sparta P.-Arsenal: 0-2, Zürich-Beşiktaş: 1-1, BATE-S. Bükreş: 2-2, Tampere-Rosenborg: 0-3, S. Moskova-Celtic: 1-1, Bremen-D. Zagreb: 2-1, Salzburg-Shakhtar: 1-0, Ajax-Slavia P.: 0-1.