Bulak, Holosko'nun üzerine yürüdü

Karşılaşmanın bayrama rastlaması, bilet fiyatlarının yüksek oluşu ve soğuk hava futbolseverleri durduramadı. Vestel Manisasporlu taraftarlar kapalı, açık ve kale arkasını büyük ölçüde doldururken yaklaşık 2 bin Beşiktaş taraftarı da takımlarına destek verdi.

  • Karşılaşmanın bayrama rastlaması, bilet fiyatlarının yüksek oluşu ve soğuk hava futbolseverleri durduramadı. Vestel Manisasporlu taraftarlar kapalı, açık ve kale arkasını büyük ölçüde doldururken yaklaşık 2 bin Beşiktaş taraftarı da takımlarına destek verdi.
  • Sakatlıklarla boğuşan Beşiktaş, İbrahim Akın'ın da kadrodan çıkarılmasının ardından maça altı yedekle çıkmak zorunda kaldı.
  • Siyah-Beyazlı takımda Mert Nobre, Hollandalı futbolcu Edgar Davids'i andıran ilginç gözlüğüyle oynadı. Brezilyalı golcü, Ankaragücü maçında gözüne darbe almış, doktorlar ikinci bir darbe halinde gözde yırtılma meydana gelebileceğini söylemişti.
  • Burak Yılmaz'ın 80. dakikada kaleciden dönen topu müsait pozisyonda dışarı göndermesinin ardından protokol tribününde kısa süreli gerginlik yaşandı.
  • Beşiktaş'ın uzun süre peşinden koştuktan sonra bonservis ücretini yüksek bulup transferinden vazgeçtiği ve Giray Bulak'ın maçtan önce büyük ihtimalle Avrupa'ya transfer olacağını söylediği Filip Holosko, maçın 57. dakikasında oyundan alınınca tepkisini yedek kulübesini tekmeleyerek gösterdi. Giray Bulak, bu tepkinin ardından Holosko'nun üzerine yürürken, ikiliyi Bulak'ın yardımcısı Orhan Çıkrıkçı ayırdı.