Bülent: Her geçen gün büyüyoruz

Slovakya ve Makedonya karşısında oynadığı futbolla 'Ben bu işte daha uzun yıllar varım' sinyalini veren 34 yaşındaki Bülent Korkmaz, Türk futbolcusunun artık daha profesyonelce düşündüğünü söyledi.

LYON - Slovakya ve Makedonya karşısında oynadığı futbolla 'Ben bu işte daha uzun yıllar varım' sinyalini veren 34 yaşındaki Bülent Korkmaz, Türk futbolcusunun artık daha profesyonelce düşündüğünü söyledi. Dünya Kupası sonrası, dünyanın Türk futboluna bakışını değiştirdiklerini belirten tecrübeli futbolcu, "Artık Japonya ve Kore'den taraftarlar gelip, Türk futbolcusunun maçını izliyor, birlikte resim çektiriyor. Futbolcularımızın güveni ve inancı arttı. Elbette ki bu avantajların yanı sıra, işimiz de zorlaştı. Çünkü hedeflerimiz büyüdü. Bundan sonra Avrupa 2004'e katılmakla kalmayıp orada yarı final değil, final oynamak istiyoruz. Hatta kupayı istiyoruz. Şu an kadroya dahil edilen gençlerin de 2006'da Dünya şampiyonu olmasını
umuyoruz" diye konuştu. Milli Takım'daki gençleştirme operasyonun kolay olmadığına dikkat çeken Bülent, "Bizlerin, gençlere sadece futbol olarak değil, kişilik anlamında da yardımcı olmamız gerekir. Yoksa başarı gelmez. Bu işi sindire sindire yaparsak, hem gençleri kazanırız, hem de başarılarımız devam eder. Türkiye'de bu potansiyel var. Bunu iyi organize etmek gerekir" dedi. Şimdilik futbolu bırakmayı düşünmediğini belirten milli futbolcu sözlerini şöyle tamamladı: "Avrupa'da benim yaşımda birçok futbolcu var. Fiziksel olarak kendimi onlardan daha iyi hissediyorum. Ben 2004'de kesin varım. Aslında 2006'yı da istiyorum".
Ümit Davala, Inter'den eli boş döndü
Öte yandan, Inter'le görüşmek için İtalya'ya giden Ümit Davala İstanbul'a döndü. Ümit, Inter'li yöneticilerle yaptığı görüşmelerde "Biz seni bir yıl daha Galatasaray'a kiraladık" yanıtını alırken, Ali Dürüst'ün, "Gitmek isterse, bizden izin almak zorunda değil" açıklamasını yapması kafaları karıştırdı. Ümit'in menajeri Ahmet Bulut, "Bize kadrolarında sağ kanatta yeterli sayıda oyuncularının bulunduğunu söylediler. Bu sezon için Ümit'i düşünmüyorlar. Ancak, 2004 yılında Ümit mutlaka Inter'de oynayacak" dedi. (Spor Servisi)