Bülent Tulun'a sürgün!

Bülent Tulun'a sürgün!
Bülent Tulun'a sürgün!
Sportif Koordinatör Bülent Tulun, artık Galatasaray'ın Almanya'daki Spor Okulları'nın başında olacak.

Fatih Terim’in gönderilişinin ardından verdiği görüntü sonrası büyük tepki toplayan Bülent Tulun, Başkan Aysal’ın operasyonuyla dış göreve atandı.

G.Saray'a Sneijder müjdesi


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Terim’in, Galatasaray ile bağlarının koparılmasının ardından tarihler 5 Ekim 2013’ü gösterirken, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda takım otobüsünde en ön koltukta otururken vermiş olduğu resim sonrası camia içinde bir anda şimşekleri üzerine çeken Tulun, sürpriz bir atamayla rotayı gurbete çevirdi.

Başkan Ünal Aysal’ın da eleştirdiği o görüntünün ardından Tulun, büyük öfke ve protestolara maruz kalmıştı. Galatasaray kulübünde kısa süre önce büyük bir sürpriz gelişme yaşandı. Başkan Aysal, otobüs olayının kahramanı olan hedef adam halindeki Bülent Tulun’u, Almanya’daki Spor Okulları Projesi’nden sorumlu isim olarak atadı.

İSTANBUL 'DAN UZAĞA

Taraftarların protesto edip, istifasını istediği Tulun, bu operasyon sonrası Türkiye ’den uzaklaştırılacak. Dış göreve atanacak olan Tulun, bundan böyle sarı kırmızılı kulübün çatısı altında bulunduğu süre içerisinde Almanya’da ikamet edecek. Tulun’un Galatasaray’ın, Türkiye’deki futbol ve sportif faaliyetleriyle ilgili herhangi bir görevi ile yetki alanı bulunmayacak. Tepkileri üzerine bir paratoner gibi toplayan Tulun, Aysal’ın hamlesinin ardından İstanbul’dan uzaklaştırılacak. Galatasaray’ın gelecek açısından büyük önem verdiği Almanya’daki proje komitesi Tulun’un yeni görev alanı olacak.

El Shaarawy iddiasına yanıt


YENİ PARTNER EBRU KÖKSAL

Kassel kentinde kurulmakta olan Galatasaray Kulübü Spor Okulları Projesi’nde, Alman hükümeti ile yapılan müzakerelerde başrolde Bülent Tulun olacak. Her türlü faaliyeti o yönetecek. Sarı kırmızılıların 6 kişilik bir komite oluşturduğu bu projesinde Tulun dışında 5 isim daha bulunuyor. Ebru Köksal’da bu komite içinde. Aynı zamanda Almanya’daki gurbetçi oyuncuları en yakından tanıyan kişi olan ve son günlerde adı Futbol Direktörlüğü görevi için de geçen eski kaptanlardan Erdal Keser de scouting ekibi’nin başında yer alacak. Komitede üç de Alman üye var.

Galatasaray'dan sert yalanlamalar