Bülent Uygun: Onurumu geri aldım

Bülent Uygun: Onurumu geri aldım
Bülent Uygun: Onurumu geri aldım
Şike davasında hakkında beraat kararı verilen teknik direktör Bülent Uygun, duygularını anlatmanın zor ve imkansız olduğunu kaydetti.

ANKARA - Bülent Uygun, kararın ardından, internet sitesinde yer verdiği basın bülteniyle, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

4 yıl önce "kirli bir tezgah, alçakça bir kumpasın senaryosu"nun hazırlandığını vurgulayan Uygun, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"O gün farkında olduğumuz tehlikenin bertaraf edilerek bu milletin kadim birlik ve beraberliğini perçinleyen, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Yüce Türk Adaletine, hakimlerimize ve savcılarımıza, bu ülkenin kimliğini taşımaktan onur duyan bir kardeşiniz olarak sadece şükranlarımı sunabiliyorum. Adalet tecelli ettiği ve gerçekler ortaya çıkarak suçsuzluğumuz ispatlandığı için onurunu geri almış biri olarak yaşadığım bu duygunun ağırlığını anlatmak inanın zor ve imkansız. Allah'tan başka sahibimizin olmadığını bilerek ve inanarak yaşayan bir kardeşiniz olarak, haysiyet ve gururumuzun alaşağı edildiği, özel hayatımızın bütün alçaklıklarla göz önüne serildiği, o günlerde bizlere sahip çıkan başta yüce Türk milletine, Fenerbahçe taraftarına, dostlarıma, canı gönülden müteşekkirim."

Katar'da Umm Salal takımında görev yapan Uygun, futbolda şike soruşturmasının yapıldığı 2010-2011 sezonunda Eskişehirspor'u çalıştırıyordu. (AA)