Bulgar basını: CSKA nakavt

Galatasaray'ın, İstanbul'da CSKA Sofya'yı 3-0 yenmesi, Bulgar basını tarafından tepkiyle karşılandı. 'CSKA'ya yıkım' başlığını manşetine taşıyan en büyük futbol gazetesi Meridian Maç, alt başlığında 'CSKA'nın kâbus gibi hataları 3-0 yenilmesine neden oldu' diye yazdı.

SOFYA - Galatasaray'ın, İstanbul'da CSKA Sofya'yı 3-0 yenmesi, Bulgar basını tarafından tepkiyle karşılandı. 'CSKA'ya yıkım' başlığını manşetine taşıyan en büyük futbol gazetesi Meridian Maç, alt başlığında 'CSKA'nın kâbus gibi hataları 3-0 yenilmesine neden oldu' diye yazdı. Gazete, 'CSKA, Avrupa sahnesinde en zayıf maçlarından birini oynadı. Şampiyonlar Ligi gruplarına girme şansına 'elveda'' demiş sayılır' ifadelerine yer verdi.
Ülkenin en büyük spor gazetelerinden biri '7 Dni Sport' ise manşetten 'CSKA nakavt: 0-3' diyerek, önceki gün trafik kazası geçirip sahaya çıkamayan CSKA Sofya Kaptanı Georgi Antonov'un yüzünden tüm takım kadrosunun altüst olduğunu yazdı. CSKA Sofya taraftarlarının İstanbul'da adeta kuşatma altında kaldığı, 40 derecelik sıcakta otellerinden bile dışarı çıkamadıklarını savunan gazete, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda da aynı çilenin sürdüğünü iddia etti. Bulgar taraftarların stada 10.00'da polis eskortuyla götürüldüğünü ve maç saatine dek stat bölgesinden çıkmalarının yasaklandığını ileri süren gazete, "Stadı bilmeyen bir kişi için bu cehennemde 11 saat geçirmek zor" diye yazdı. (Spor Servisi)