Bulunmaz Brezilya kuması

Trabzonspor'da geçen sezonki başarılı performansıyla dikkat çeken Marco Aurelio, Fenerbahçe tarafından sağlık kontrolünün geçirtildi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Trabzonspor'da geçen sezonki başarılı performansıyla dikkat çeken Marco Aurelio, Fenerbahçe tarafından sağlık kontrolünün geçirtildi.
İkinci başkan Nihat Özdemir, Aurelio ile daha önce anlaştıklarını belirterek, "Kendisiyle aylar önce el sıkışmıştık. Yakında imza da atacağız. Fenerbahçe'nin daha çok büyük bombaları var. Transfer çalışmalarını sessiz yürütüyoruz. Talip olduğumuz oyuncuların isimleri ortaya çıkarsa fiyat yükselebiliyor" dedi. Özdemir, Daum yönetiminde yeni sezon için iyi bir kadro kuracaklarına işaret ederek, "Taraftarlarımız herhangi bir sıkıntıya kapılmasın. Kamp başlayana kadar teknik direktörümüzün isteği doğrultusunda transferleri bitireceğiz" diye konuştu.
Cavcav: Tazminat ödeyecek
Brezilya futbolcunun geçen yıl kulübü Trabzonspor ve üç ay önce de Gençlerbirliği'ne imza atması tartışma ve kaos yarattı. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Aurelio ile üç ay önce sözleşme imzalayıp kendisine ödeme yaptıklarını belirterek, Brezilyalı futbolcunun Fenerbahçe ile görüşmesine tepki gösterdi. İlhan Cavcav konuyla ilgili şöyle konuştu:
"Aurelio'nun kulübü Olaire ve kendisiyle her konuda anlaşıp, sözleşme imzaladık. Sözleşmeye taraflardan birinin vazgeçmesi durumunda 1 milyon dolarlık ceza maddesi koyduk. FIFA'ya gerekli başvuruyu yapıp, hakkımızı arayacağız."
Trabzonspor Başkanı Özkan Sümer ise Aurelio'nun Türkiye'de futbol oynayamayacağını iddia ederek, "Kendisi kulüpleri yanıltma ve profesyonelliğe aykırı davranmaktan dolayı ceza alacak. Çünkü transfer olurken prosedüre uymadı. Hem Gençlerbirliği'ne, hem de Fenerbahçe'ye imza attı. Talimata göre Türkiye'de en az 6 ay futbol oynayamaz" ifadesini kullandı. Sümer, Brezilyalı futbolcunun Aralık 2002 tarihinde Trabzonspor'a
imza attığına dikkat çekerek, bu sözleşmeyi Futbol Federasyonu'na gönderip,
Gençlerbirliği'nin de önünü keseceklerini ima etti. Başkan Özkan Sümer,
"Eğer transferde bir uygunsuzluk varsa hem federasyon, hem de FIFA bunu engeller. Zaten uygunsuzluk olduğu yakında ortaya çıkacak" diyerek sözlerini noktaladı.
Öte yandan Rüştü'nün Barcelona'ya transfer olmasının ardından alternatif kaleci arayışlarını sürdüren Sarı-Lacivertliler, Denizlispor'la yollarını ayıran Heinen ile Barcelona'dan Henge'ye teklif götürdü. İki yıl önce Fenerbahçe'den ayrılan ve geçen sezon Adanaspor'un kalesini koruyan Murat Şahin, takıma dönmeye hazır olduğu söyledi. Milli Takım kampında bulunan Şahin, "Eğer teklif gelirse düşünürüm" dedi.