'Bulutların üzerinde değiliz'

İlk yarının sonunda 5 puan farkla ligin zirvesine yerleşen, UEFA'da dördüncü tura çıkıp, Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen Beşiktaş, yoğun geçecek ikinci devre öncesi geri sayıma geçti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - İlk yarının sonunda 5 puan farkla ligin zirvesine yerleşen, UEFA'da dördüncü tura çıkıp, Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselen Beşiktaş, yoğun geçecek ikinci devre öncesi geri sayıma geçti. Teknik direktör Mircea Lucescu, temkinli konuşmasını sürdürerek, "Önümüzde zorlu maçların yer alacağı yorucu bir maraton var. Gaziantepspor, Gençlerbirliği ve Trabzonspor gibi ekipleri firesiz geçmek zorundayız. Üç cephede birden mücadele edecek olmamız, dezavantaj gibi gözüküyor. Fakat geniş bir kadroya sahibiz ve bu sıkıntıyı avantaja çevirmeye çalışacağız."
Maldaraşanu ve Giunti için de olumlu konuşan Rumen hoca, "Maldaraşanu'yu bir cümleyle özetleyecek olursak: Tam bir görev adamı. Giunti'nin nasıl bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Sergen ve Nouma tam kapasiteye ulaşınca ideal kadromuzu kuracağız. Doğru yoldayız ama henüz kazandığımız bir şey yok. Bulutların üzerinde dolaşmıyoruz. Ayağımızı yere sağlam basıyoruz" dedi.
Kocaelispor maçı hazırlıklarını sürdüren Siyah-Beyazlılar'da, Fransa'ya giden Nouma İstanbul'a erken dönecek. Pazartesiye kadar izinli olan Nouma, yarın İstanbul'da olacak.