Bunu yapan kim peki?

Bunu yapan kim peki?
Bunu yapan kim peki?

Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi Sarı-Lacivertlilerin otobüsü taşlanmış, şoför başından yaralanmıştı. Soruşturma sürüyor.

Fenerbahçe otobüsünün taşlanmasına dair Kayserispor Başkanı, "Yapanlar Kayserili olamaz" dedi. Peki kim yaptı? Araştırılıyormuş...

İSTANBUL -KAYSERİ Spor Toto Süper Lig’de 1-1 biten Kayserispor- Fenerbahçe maçı zevkli mücadelenin haricinde müsabaka öncesi yaşananlarla da gündem oluşturdu. Fenerbahçe kafilesini taşıyan takım otobüsünün taşlanması ve şoförün kafasından yaralanması sonrası olayları ‘kimin’ yaptığı merak konusu oldu.
Dün bir açıklama yapan Kayserispor Başkanı Recep Mamur, olaylarla ilgili olarak Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ile görüştüğünü belirtip şu ifadeleri kullandı: “Bizim dışımızda gelişen bu olaylar, Fenerbahçe ile olan dostluğumuza gölge düşürmez. Olayların neden çıktığını, neden kaynaklandığını derinlemesine araştırıyoruz. İlk kez böylesi bir olayla karşılaştık. Kayserispor Kulübü’ne ve bu kente zarar vermek isteyenler Kayserili olamaz. Zira, hiçbir Kayserili, kendi kentinin takımına zarar veremez.”
Taşlamanın organize bir eylem olduğu iddia edilmiş ve maçta yapılan 61. dakika gösterisi ile twitter üzerindeki mesajlar nedeniyle bu hareketi Trabzonspor sempatizanı bir kitlenin gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.
Polisin olaylarla ilgili gözaltına aldığı 4 kişiden biri Kabahatler Kanunu’na göre, diğer 3’ü ise Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Dizinin altından bıçaklanan Kayserili sporsever Ömer Akkaya ile burnuna yumrukla vurulduğu için Acıbadem Kayseri Hastanesi’ne kaldırılan Emre Yavuz, tedavilerinden sonra taburcu edildi. Kayserili 2 taraftar da kendilerini Fenerbahçeli bir grubun stadın önünde yaraladığını öne sürdü.

‘Soruşturma başlatıldı’
Kayseri Emniyeti’nin dün konuya ilişkin açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı: “Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 500 kişilik Kayserispor taraftarının Hilton Oteli önünde beklemekte olan Fenerbahçe taraftarlarına saldırmak istemeleri üzerine biber gazı kullanmak suretiyle grup dağıtıldı ve 4 kişi gözaltına alındı. Kuzey tribünü arkasında bulunan yaklaşık 200 kişilik Kayserispor taraftarı, önlemlere rağmen Bahariye Caddesi önünde Fenerbahçe takım otobüsüne taş atmışlar, otobüsünün 3 camında hasar meydana gelmiş, cam kırılması nedeniyle otobüs şoförü hafif yaralanmıştır. Bu kişileri yakalama çalışmaları başlatılmıştır.”
Öte yandan üniversite öğrencisi başka kulüp taraftarlarının olup olmadığı, bunların Kayserispor taraftarının arasına karışıp karışmadıkları, olayları tahrik edip etmedikleri konusunda da kapsamlı bir araştırma ve soruşturma yapıldığı öğrenildi.
Kayserispor Kulübü de yaptığı açıklamada, “Kayserispor, tüm diğer kulüplerle olduğu gibi, Fenerbahçe Kulübü ile de dosttur” ifadesini kullandı.