Burak hakemi de düşürdü!

Burak hakemi de düşürdü!
Burak hakemi de düşürdü!
Beşiktaş-Galatasaray derbisinin son dakikalarında verdikleri penaltı ile maça damgasını vuran hakem Bülent Yıldırım ve yardımcı hakem Erdinç Sezertam, Merkez Hakem Kurulu tarafından bir süre dinlendirilecek

Burak’ın rakip ceza alanına girerken Escude ile mücadelesine yardımcısı Erdinç Sezertam’ın uyarısı ile penaltı kararı veren FIFA kokartlı hakem Yıldırım’ın gözlemcisi Serdar Çakır’dan 7.9 notunu (Bariz hata) aldığı öğrenildi. Bu pozisyonda hareketin ceza alanı çizgisinde olduğunu görerek hakemi uyaran yardımcı Sezertam’ın da 7.8 (Bariz önemli hata) notunu aldığı bildirildi. MHK’nin, her iki hakemi de asgari üç hafta dinlendireceği ifade edilirken, kıdemli yardımcı Cem Satman’ın notunun 8.3 (beklenen performans) şeklinde belirlendiği kaydedildi.


‘Temas var’

Maçın sonunda soyunma odasında gözlemci ve hakemler arasında yapılan toplantıda yardımcı hakem Sezertam’ın Galatasaraylı oyuncuya Escude tarafından yapılan hareketin ceza sahası ön çizgisi üzerinde olduğunu ve faul olarak nitelendirilecek bu girişim nedeniyle hakem Bülent Yıldırım’ı uyardığını söylediği vurgulandı. Bülent Yıldırım’ın da pozisyonu net olarak göremediği, ancak Sezertam’ın kulaklıktan yaptığı uyarı sonrası, uzun zamandır Türkiye liglerinde ve Avrupa ’da trio olarak maçlara çıktığı yardımcısının görüşüne itibar ettiğini belirttiği öğrenildi. ( Hürriyet )