Burak için Galatasaray'a icra takibi

Burak için Galatasaray'a icra takibi
Burak için Galatasaray'a icra takibi
Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlu ile Karlsruher'e tazminat davası açtı, Galatasaray hakkında ise Burak ve Engin'in bonservisi için icraya başvurdu.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) - Bordo-mavili kulüp , önceki yönetimler dönemindeki hak edişlerinin peşine düştü. Sadri Şener'in başkanlığı döneminde 100 bin euro ön sözleşme bedeli ödenerek anlaşma sağlanmasına rağmen daha sonra sözleşme yapmaktan vazgeçen Hakan Çalhanoğlu'na açılan davanın kapsamı genişletildi.

Burak'ı şoke eden pişkinlik: O kadar paran var!


Karadeniz kulübü, performansı ile bir çok takımı peşinden koşturan Hakan aleyhine FIFA nezdinde açtığı alacak davasında şu ifadelere yer verdi:
"Hakan Çalhanoğlu'ndan kulüp tarafından önceden ödenen 100 bin Euro ile ön sözleşme cezai şartı olarak ön görülen 1 milyon euronun tahsili istenmektedir. Aynı zamanda futbolcuyu ayartan Karlsruher SC kulübünün tüm bu miktarlardan futbolcu ile müştereken sorumlu tutulmasını talep ediyoruz."

GALATASARAY 'IN İCRA TAKİBİNİ DURDURMASINA İTİRAZ

Bordo-mavililer, Galatasaray'a transfer olan Engin Baytar ve Burak Yılmaz'ın transferinden kendilerine ödenmesi gereken 1 milyon 187 bin 200 euro için de harekete geçti. Yönetim, Trabzon 1'inci İcra Müdürlüğü ve Trabzon Asliye Ticaret Mahkemesi'ne icra yoluyla takip davası açtı.

İcra Müdürlüğü, Galatasaray'ın "Yetki ve borca itirazı" üzerine takibin durmasına karar verii. Bunun üzerine Trabzonspor, Galatasaray'ın itirazının iptali için karşı başvuruda bulundu.

Burak Yılmaz hipnotize mi edildi?


JAJA'DAN YÜZDE 20 HİSSE ALINAMADI

Trabzonspor, bu sezon Kayserispor'da oynayan eski futbolcusu Jaja'nın Al Ahli'den Metalist Kharkiw Kulübü'ne transferi sırasında kendilerine ödenmesi gereken yüzde 20'lik miktarın ödenmediği gerekçesiyle de dava açtı.

Kulüp avukatları Jaja'nın Al Ahli'ye transferi sırasında, Suudi kulübüyle yapılan sözleşmede, "Bir sonraki transferden Trabzonspor yüzde 20 pay alır" maddesinin yer aldığını belirterek, FIFA nezdinde açtığı davanın takibini sürdürüyor. Son aşamaya gelen yargılamada kulüp yetkilileri, FIFA'nın kendileri lehine karar vereceğine inanıyor.

GABRIC'İN DAVASI DA UYUŞMAZLIK KURULU'NDA

Geçirdiği ağır trafik kazası sonrası futbola dönüş süresi uzayınca sözleşmesi 15 Temmuz 2011 yılında feshedilen Drago Gabric'in kulüp aleyhine açtığı alacak davasında ise sona gelindi. FIFA Uyuşmazlık Kurulu'nda görülen davanın aleyhte sonuçlanması durumunda bordo-mavili kulübün, 2 milyon 460 bin euro tazminat ödemek zorunda kalacağı öğrenildi.

Carlos'tan Burak Yılmaz'a tepki