Burak kavgası büyüyor; Lazio'dan suç duyurusu

Burak kavgası büyüyor; Lazio'dan suç duyurusu
Burak kavgası büyüyor; Lazio'dan suç duyurusu
Lazio Kulübü Başkanı Lotito, Burak Yılmaz transferinin son anda gerçekleşmemesinden oyuncunun menajerini sorumlu tuttu.

ROMA (AA) - Burak Yılmaz transferinin perde arkasını Corriere dello Sport gazetesine anlatan Claudio Lotito, "Burak Yılmaz'ı ben aramadım, bana önerildi. 15 Ağustos'ta bir arabulucu bana, (Yılmaz, Galatasaray 'dan ayrılmak istiyor ve Lazio'ya gelmek için uygun) dedi. Yılmaz'ı teknik direktörümüz Petkovic ve Sportif Direktörümüz Tare çok beğeniyor. Geçen sene de kendisini transfer etmek için çalışmıştık" dedi.

"G.Saray Burak'ı satmak istiyordu"


Burak için yaptıkları görüşmeler sonucunda 28 yaşındaki golcünün kendilerine tek seferde "13 artı 2 milyon" ödemeye mal olacağını aktaran Lottito, son anda gerçekleşmeyen transferin detaylarını şöyle anlattı:
"Her şeyde anlaşmıştık, ancak sonra oyuncunun menajerinden bir elektronik posta geldi. Benden, 5 yıllık anlaşmanın yüzde 10'u olarak 2 milyon euro istedi. Ben de 'yokum' dedim. Bu bir gasp. Futbol dünyasına menajerlerin etkisi üzerine bir şeyler yapılmasını umut ediyoruz. Transfer sisteminin suçu. Lig kurallarının bu konu yüzünden gözden geçirilmesi için çabalıyorum. Bu konuda UEFA Başkanı Michel Platini ile de görüştüm. UEFA ve FIFA da harekete geçmeli. Menajer Ali Egesel için bir suç duyurusu olacak. Bu konuyu yeniden görüşeceğiz."

Başkan Lotito demecinde, Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun ile geçen hafta, ofisinde yaptıkları görüşmede hazır bulunan Türkiye 'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil'in kendisine "Verin 15 milyonu" dediğini ileri sürerken, "O nasıl ücreti belirleyebiliyor?" ifadesini kullandı.

İşte Cimbom'un Devler Ligi kadrosu


Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ise "Bülent Tulun benim arkadaşım olduğu için orada hazır bulundum. Ona refakat ettim. Benim ne yetkim olacak, fiyat müzakeresi yapacak?" diyerek, Lazio Başkanı'nın kendisi hakkındaki sözlerini yalanladı.

LAZIOLU YÖNETİCİLERE YILMAZ TEPKİSİ

La Gazetta dello Sport'un haberinde, Burak Yılmaz'ın transferini gerçekleştiremeyen Lazio Başkanı Claudio Lotito ve Sportif Direktör Igli Tare'nin, yaz transfer döneminin sona erdiği pazartesi akşamı ve dün gün boyunca pek çok tepki elektronik postası aldığı bildirildi.

Kulübe gelen elektronik postalardan bazılarının tepki boyutunu da geçerek ölüm tehditleri içerdiği ifade edildi.

Melo'dan Burak açıklaması

LAZIO BAŞKANI'NA CEVAP

Burak Yılmaz'ın diğer menajeri Ogan Tarhan, Lazio Başkanı Lotito'nun iddialarına yanıt verdi.

Eurosport Türkiye'ye konuşan Tarhan, "Lazio, Burak'a ilgisini Trabzonspor'dayken belli etti. 5 milyon Euro olan serbest kalma maddesini ödememek için birçok bahane geliştirdiler. Hatta minimum serbest kalma maddesini 5 taksitle ödemeyi teklif edip, Trabzonspor yönetimini de çileden çıkardılar. Ardından Burak için Galatasaray dönemi başladı. İtalyan takımının başında çok değerli bir isim var. Onun ricasını kırmadık ve görüşmelerde bulunduk. Ama Galatasaray'ın şartları belliydi. Bu şartları yerine getirmek yerine yine kendi tekliflerini sundular. FIFA menajeri olduğumuz ve FIFA'nın tüm şartlarını yerine getirdiğimiz için hiçbir kuşkumuz yok. İstediğimiz bedel, bizim hukuki bedelimiz olan oyuncunun brüt alacağından yüzde 10 menajerlik ücretidir. Bu FIFA standartlarında alınan bir ücrettir" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY TÜM SÜRECİ BİLİYOR"

"Burak Yılmaz ile Lazio'nun görüşmeleri sırasında en büyük destekçimiz ve olaya en yakın şahidimiz Galatasaray Kulübü'dür" diyen Tarhan, "Sayın Başkan Ünal Aysal'da bizim açıklamalarımıza benzer demeçleri verdi. Kendileri bu süreçte bizim yanımızda olup her dakikasını bilen kurum ve kişilerdir. Lazio, transferi bitiremeyince kendi taraftarına şirin gözükmek adına bu tür demeçleri İtalya basınına verdi. Dünyada bilinen bir gerçek var. Lazio başkanı sürekli böyle çıkışları olan ve üslubu bilinen bir isim. Lazio gelen menajeri İgli tare ise durumun farkında olmasına rağmen başkanına yakın açıklamalar yaptı. Ama bizim FIFA normları dışında başka bir talebimiz olmadı, olamaz. Dünyadaki hiçbir transfer menajerlik bedeli yüzünden askıya alınmadı, alınamaz. Burak Yılmaz sıradan bir oyuncu değil. Biz de bu yüzden Galatasaray'ın da desteği ile transfer vazgeçtik. Burak Yılmaz'ın böyle bir kulüpte oynamaması için en doğru kararı verdik" şeklinde konuştu.

Serdar Aziz'in menajeri konuştu