Burak Yılmaz 71 milyon TL istedi!

Burak Yılmaz 71 milyon TL istedi!
Burak Yılmaz 71 milyon TL istedi!
Galatasaray'dan yıllık 2 milyon 850 bin Euro alan Burak Yılmaz, 5 milyon Euro'luk teklife "Hayır" dedi. Golcü futbocunun, 3 yıllık sözleşme ve senelik 7.5 milyondan 22.5 milyon Euro (yaklaşık 71 milyon Türk lirası) talep ettiği öğrenildi.

Sarı-kırmızılı takımın golcüsü Burak Yılmaz'ı kadroya katmak için 8 milyon Euro bonservisi gözden çıkaran Çin kulübü Shanghai Greenland Shenhua, yıldız futbolcuyla da temasa geçti. Kulüp Başkanı Wang Jiesen, milli futbolcunun menajeri Ali Egesel ile görüştü.

3 YILLIK İMZA ÖNERDİLER

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Burak Yılmaz kariyerini Çin’de devam ettirmeye pek sıcak bakmasa da Shanghai kulübü, Drogba ve Demba Ba örneklerinde olduğu gibi Kral’ı servet niteliğinde teklif ile kadrosuna katmakta ısrarcı. İstanbul’a kadar gelen Başkan Jiesen, sarı-kırmızılı oyuncuya “Evet” dedirtmek için yıllık net 5 milyon Euro önerdi. Çinliler ayrıca, 3 yıllık kontrat taahhüt etti.

Galatasaray'da Koray Günter gerçeği!

2019'A KADAR SÖZLEŞMESİ VAR

Galatasaray’dan yıllık 2 milyon 850 bin Euro kazanan ve 2019 yılına kadar kontratı bulunan Burak Yılmaz ise bu teklife “Hayır” dedi. Burak'ın, menajeri aracılığıyla Çin kulübünden imza için yıllık 7.5 milyon Euro istediği öğrenildi. Yani golcü oyuncu, kariyerini Çin’de devam ettirmek için Galatasaray’da kazandığının neredeyse 3 katı para talep etti. Bu rakam da yaklaşık olarak 71 milyon TL yapıyor.

DEMBA BA BA'YLA AYNI PARAYI İSTEDİ

Shanghai Kulübü’nün 5 milyon Euro’luk teklifine olumsuz yanıt verip Çin ekibinden 7.5 milyon Euro isteyen Buruk, Demba Ba ile aynı rakamı talep etmiş oldu. Sezon başında Beşiktaş defterini kapatıp Çin’e giden Demba Ba, Shangai’ye yıllık 7.5 milyon Euro karşılığında imza atmıştı. 2012 yılında Shanghai Greenland Shenhua Kulübü’ne gidip forma giyen eski Galatasaraylı Drogba ise yıllık 11 milyon Dolar karşılığında ter dökmüştü.

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANAN FUTBOLCULARI
Messi - Barcelona: 21 milyon Euro
Ronaldo - Real Madrid: 20 milyon Euro
Wayne Rooney - M.United: 18 milyon Euro
Sergio Agüero - M.City: 15 milyon Euro
Ibrahimovic - PSG: 15 milyon Euro
Luis Suarez - Barcelona: 15 milyon Euro
Neymar - Barcelona: 15 milyon Euro
Gareth Bale - Real Madrid: 12 milyon Euro
Lewandowski - Bayern Münih: 9 milyon Euro
James Rodriguez - Real Madrid: 9 milyon Euro

Mevlüt'ten Galatasaray'a yeşil ışık