Burak Yılmaz adım adım Lazio'ya

Burak Yılmaz adım adım Lazio'ya
Burak Yılmaz adım adım Lazio'ya
İtalyan kulübünün Burak Yılmaz için teklifini yükseltmesi, Galatasaray'ı pazarlık masasına oturmaya ikna etti.

Radikal.com.tr - Galatasaray Kulübü Sportif Direktörü Bülent Tulun, Başkan Ünal Aysal'ın direktifiyle bu sabah Roma'ya gitti. Tulun, Burak Yılmaz'ı kadrosuna katmak isteyen İtalyan kulübü Lazio'nun Başkanı Claudio Lotito ile bir araya geldi.

Galatasaray'da son karar Abdi İpekçi

Lotito'nun Roma'daki evi Villa San Sebastiano'da gerçekleşen görüşmede, Lazio'nun 11 milyon euroluk teklifini 15 milyon euro seviyesine yükseltti. Sarı-kırmızılılar ise yıldız golcü için 20 milyon eurodan aşağıya inmedi.

Görüşmenin ardından Bülent Tulun'un, Galatasaray camiasına yakınlığıyla bilinen Türkiye 'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ile birlikte görüşme yapılan evden çıkarken görüntülendi. İki kulüp yöneticilerinin, öğleden sonra da görüşmelere devam edecekleri öğrenildi.

Son iki yılın gol kralı olan ve yeni sezonun ilk 2 haftasında rakip filelere 2 gol gönderen Burak Yılmaz,iki kulübün anlaşması halinde menajerleri aracılığıyla Lazio ile pazarlık masasına oturacak.

Terim açıklaması ve transfer müjdesi

"KULÜPLER ANLAŞIRSA ŞARTLARIMIZI KONUŞURUZ"

Burak Yılmaz'ın menajeri Ali Egesel, sarı-kırmızılı kulüp ile İtalyan ekibi Lazio arasındaki görüşmelerin sonucuna göre hareket edebileceklerini söyledi.

Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun'un İtalya'da Lazio Başkanı Claudio Lotito bir araya gelmesini değerlendiren Egesel, "Şu andaki durum bizimle ilgili bir konu değil. Kulüpler arasında bir anlaşma olması halinde, biz de oturur şartlarımızı konuşuruz" dedi.

Burak'ın Galatasaray'da mukavelesinin devam ettiğini hatırlatan Egesel, "Lazio Kulübü yetkilileri bizimle temasa geçip niyetlerini aktardıklarında, biz de kendilerini Galatasaray Kulübü'ne yönlendirdik. 'Önce siz kulüple görüşün, anlaşırsanız, biz de oturur şartları konuşuruz' dedik" ifadelerini kullandı.

Norwich'te Elmander damgası