Burak Yılmaz defteri kapandı

Burak Yılmaz defteri kapandı
Burak Yılmaz defteri kapandı
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, "Burak Yılmaz konusu iki gün önce kapandı" derken, Lazio ile görüşmelerinin nedenini açıkladı.

Başkan Ünal Aysal, "Burak Yılmaz konusu benim için iki gün kapandı. Lazio istediğimiz fiyatlara çıkamadı" dedi.

Terim açıklaması ve transfer müjdesi

NTV Spor'a konuşan Aysal, Lazio'dan ilgilendikleri oyuncuların Litvanyalı Marius Stankevicius ve Portekizli Bruno Pereirinha olduğunu belirterek, "İtalyan kulübüyle görüşmemizin sebebi bu iki oyuncu. Stankevicius ve Pereirinha hakkındaki raporlar olumsuz geldiği için transferden vazgeçtik" ifadelerini kullandı.

Başkan Aysal, transfer döneminin sonuna kadar bir ya da iki kanat oyuncusu transfer etmek istediklerini söyledi.

"BURAK'I SATMAYACAĞIMIZI DAHA ÖNCE BİLDİRMİŞTİK"

İtalya'nın başkenti Roma'da Galatasaray Sportif Koordinatörü Bülent Tulun ile Lazio Kulübü Başkanı Claudio Lotito'nun bir araya gelmesini değerlendiren Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Ergün, "Lazio'nun Burak Yılmaz'la ilgilendiği doğru, ama biz Burak Yılmaz'ı satmayacağımızı daha önce bildirmiştik. Bugünkü görüşme, bize teklif ettikleri iki oyuncuyla ilgiliydi" diye konuştu.

Drogba ayrılacak mı?

Bülent Tulun'un yaptığı görüşmeden bir sonuç çıkmadığını aktaran Ergün, "Lazio Kulübü'nün satmak istediği ve bize önerdikleri iki oyuncuyla ilgili olan bu görüşmeden bir sonuç da çıkmadı. Sayın Tulun yarın İstanbul'a dönecek. İleri sürüldüğü gibi Burak'ın satışı için bir görüşme olsa, biz mi İtalya'ya gideriz, yoksa Lazio'nun temsilcileri mi İstanbul'a gelir? Olaya böyle bakmak lazım" dedi.

TULUN: BURAK'IN YERİNİ DOLDURAMAYIZ

Galatasaray Kulübü Sportif Direktörü Bülent Tulun, Lazio Kulübü ile gün boyu yaptıkları transfer görüşmeleriyle ilgili bilgi verdi.

Tulun, Lazio ile kalecileri Fernando Muslera'nın transferinden bu yana iyi ilşkiler içerisinde olduklarını belirterek, "Başkanlar birbirleriyle dost. Bu sene, bundan bir ay önce Burak Yılmaz için talepleri oldu. Önce Fiorentina'nın, sonra da Lazio'nun talepleri oldu. İkisine de teşekkür ettik" diye konuştu.

Galatasaray'ın, Burak Yılmaz'ı satmayı düşünüp düşünmediği şeklindeki bir soruya Tulun, "Düşünmedik. Türk futbolcu kıymetli. Burak gibi bir oyuncunun yerini dolduramayız" yanıtını verdi.

İtalyan medyasında Burak Yılmaz'ın Galatasaray'da huzursuz olduğu ve Lazio'nun da 18 milyon euroluk bir teklif yaptığı hatırlatılan Tulun, şunları söyledi:
"O defter 10-15 gün evvel kapandı. Biz satmayacağımızı başkanlar seviyesinde kendilerine bildirmiştik. 'Yeriniz boşaldı, iki tane kanat oyuncumuz var' dediler. Başkan da nezaket icabı 'git görüş' dedi. Gittim, görüştüm. Tabii Burak'ı da bu işin içine dahil etmek istediler. Bize iki kanat oyuncusu önerdiler. Önce münferit söylediler, bu iki oyuncuyu sonra Burak'ı pakete dahil etmeye çalıştılar."

Burak Yılmaz'ın transferi konusunda artık görüşmelerin sona erdiğini vurgulayan Tulun, "Burak, Galatasaray'da kalıyor. Burak'a çok talep geldi, ama biz hiçbir zaman vermeyi düşünmedik. Fiorentina Kulübü'nün de ciddi bir teklifi vardı. 10 milyon euronun üstünde bir teklifti. Burak bizim için kıymetli. Yaşı daha 28. Umarım futbol hayatını Galatasaray'da tamamlar" ifadesini kullandı.

Galatasaray'a kötü haber


"SNEIJDER'İ İSTEYENLER VAR AMA..."

Hollandalı Wesley Sneijder için de tekliflerin geldiği anımsatılan Bülent Tulun, "Galatasaray için çok büyük bir fırsat olmazsa transferi bitirdik gibi gözüküyor. Futbol sürprizlerle doludur. Sneijder'ı isteyenler var, ama nasıl Burak'ı gözardı edemiyorsak Sneijder'ı da gözardı edemeyiz" değerlendirmesini yaptı.

"UMARIM FEDERASYON YABANCI KARARINDAN DÖNER"

Lazio'nun önerdiği iki kanat oyuncusunun kimler olduğunu açıklamayan Tulun, sözlerini şöyle sürdürdü:
"İki kanat oyuncusu da olmadı. Zaten 6+0+4 uygulamasından sonra yine bir tane tribünde oturacak futbolcu için para vereceksiniz. Yaptığınız üç senelik mukaveleyle nerden baksanız bize 10-15 milyon euroluk borç yazar. Pek akıllıca iş değil. Umarım federasyon bu kararından yakın zamanda döner. Milli takımın aldığı başarısız sonuçlar üzerine yabancı kısıtlaması getirdi. Geçen sene Türkiye 'deki futbolcuların yüzde 29-30'u yabancı. İspanya'da bu oran yüzde 65 ama adamlar Avrupa şampiyonu."

Galatasaray'da son karar Abdi İpekçi