Burak Yılmaz: Korktum, vuramadım!

Burak Yılmaz: Korktum, vuramadım!
Burak Yılmaz: Korktum, vuramadım!
Şampiyonlar Ligi'nde en zayıf rakibi Anderlecht karşısında bir puanı son dakika golüyle kurtaran sarı-kırmızılılarda futbolcu-taraftar gerilimi yaşanıyor. Maçta tek golü atan Burak Yılmaz, yaptığı açıklamayla bu gerilimi gözler önüne serdi.

Anderlecht maçında başta Selçuk İnan olmak üzere Wesley Sneijder ve Felipe Melo hariç bütün futbolcuların karşılaşmanın ilk 15 dakikasından itibaren en küçük pas hatasında yuhalanmaya başlaması, Galatasaraylı futbolcuları şaşkına çevirmiş durumda. Son dakikada gelen golle bir puanın kurtulmasına rağmen hiçbir sevinç yaşayamayan sarı-oyuncular taraftardan anlayış bekliyor.

Selçuk İnan'ın gözyaşları...


Galatasaray 'a 15 gün önce transfer olan Blerim Dzemaili'nin bile isyan noktasına geldiği öğrenildi. Dzemaili'nin maç sonrası teknik direktör Cesare Prandelli'ye "15 dakikadan sonra kendi seyircimiz arkadaşlarımı yuhalamaya başladı. İnanamadım, henüz işin başındayız. Ben de burada ikinci, kendi seyircimiz önünde ilk maçımı oynadım, bu tepki akıl almaz" yorumunu yaptığı öğrenildi.

"YUHALANACAĞIMI BİLİYORDUM, KORKTUM"

Anderlecht maçının son dakikasında gelen gol sonrası stadyum anonsçusunun golü dile getirirken bile Burak Yılmaz'ın seyircilerin bir bölümü tarafından yuhalanması, sarı-kırmızılı futbolcuların şaşkınlığını daha da artırdı. Protestoyla karşı karşıya kalan Burak, şut çekmek yerine Umut Bulut'a pas verdiği pozisyonla ilgili, "Önüm boştu vuramadım korktum. Golü kaçırsam yine yuhalanacağımı biliyordum. Korktum ve daha garantide olan Umut'a pas verdim" yorumunu yaptı.

Burak Yılmaz'ın psikolojik hali sarı-kırmızılı futbolcuların üzerindeki taraftar baskısını ortaya koyarken, taraftar baskısına en fazla hedef olan Selçuk İnan'ın ise Prandelli ile konuşup Balıkesirspor maçında kendisini yedek bırakmasını isteyeceği ileri sürüldü.

Galatasaray karıştı! 122 milyon Dolar nereye gitti?

"DEPLASMANDA MI OYNUYORUZ?"

Protestolardan nasibini alan Veysel Sarı'nın ise yakın dostlarına, "Henüz 10. dakikada ilk orta yaptığım pozisyonda yakın tribünlerden ana avrat küfür edenler oldu. Bir an 'Deplasmanda mı oynuyoruz?' diye düşündüm. Maç boyu sürekli kendi taraftarımızdan küfür yedim. Bunu hak edecek ne yaptık?" dediği öğrenildi.

Galatasaray tribünlerinin sevgilisi olan Fernando Muslera'nın da takım arkadaşlarına yapılan protestolara tepki gösterdiği medyaya yansırken, Uruguaylı kalecinin soyunma odasında arkadaşlarını teselli etmeye çalıştı. (DHA)

Muslera şaştı kaldı!