Burak Yılmaz şaşkınlığı

Burak Yılmaz şaşkınlığı
Burak Yılmaz şaşkınlığı
Galatasaray, yeni sezon öncesi son hazırlık maçını Belçika ekibi WS Bruxelles ile oynadı. Sarı-kırmızılılar, Amrabat'ın golüyle 1-0 kazanmasına rağmen Belçika'dan mutlu dönmedi.

Hazırlık maçının 85. dakikasında oyundan çıkan Burak Yılmaz'a, gurbetçi bir seyirci tarafından küfür edildi. Yıldız futbolcu da seyircinin bulunduğu tribüne yönelip karşılık verdi. Sarı-kırmızılı oyuncu, soyunma odasında teknik direktör Cesare Prandelli ve arkadaşları tarafından teskin edilse de, bu tatsız olay tüm kafilenin moralini bozdu.

Bir hazırlık maçında gol kaçırdığı için seyircisi tarafından küfür edilen Burak Yılmaz, Galatasaray 'da forma giydiği 2 sezonda resmi maçlarda 50 gol attı. Şampiyonlar Ligi'nde önceki yıl bir sezonda 8 gol atarak hiçbir Türk futbolcusunun yanına yaklaşamadığı bir rekoru kırdı.

ÜCRETİNE ZAM YAPILMASI TARTIŞILIYOR

Galatasaray'daki 2 yıllık kariyerinde takıma önemli katkı sağlayan Burak Yılmaz'a karşı taraftarların bu denli acımasız olmasının nedeni ise şaşırtıcı.

Birçok kişi sosyal medyada Burak Yılmaz'ın yıllık ücretinin 2.2 milyon Euro 'dan 2.7 milyon Euro'ya yükseltilmesini eleştiriyor. Ancak ligde son 4 sezonda 126 maçta 92 gol atan Burak Yılmaz, özellikle TFF'nin yabancı kontenjanına getirdiği kısıtlama ile yerli oyuncu olarak Milli Takım'da bile alternatifsiz olarak görülüyor. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)