Burak Yılmaz: Üzerimde büyü varsa, umarım geçmiştir

Burak Yılmaz: Üzerimde büyü varsa, umarım geçmiştir
Burak Yılmaz: Üzerimde büyü varsa, umarım geçmiştir
Galatasaray'ın yıldızı Burak Yılmaz, Başkan Ünal Aysal'ın "üzerinde büyü olduğuna inanmaya başlıyorum" dediğinin hatırlatılması üzerine, "Nazara ve büyüye inanırım. Ama Kayseri ve Konya'ya golü attım. Umarım geçip gitmiştir" dedi.

Radikal.com.tr – Galatasaray ’ın son iki sezonda gol kralı olan ‘skoreri’ Burak Yılmaz, birçok konuda açıklamada bulundu.

Sabah gazetesine konuşan Burak Yılmaz, Başkan Ünal Aysal’ın “kendisinin üzerinde büyü olduğuna inanmaya başladığı”nın hatırlatılması üzerine, “Tabii ki ben de nazara ve büyüye inanırım. Başkanın düşüncesine de saygılıyım. Ama Kayseri ve Konya'ya golü attım. Umarım geçip gitmiştir” dedi.

Bu akşam oynanacak Kopenhag maçıyla ilgili olarak, “Danimarka'da kazandığımız takdirde gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Berabere kalırsak da en kötü ihtimal UEFA'da devam ederiz” diyen Yılmaz, pazar günü oynanacak Fenerbahçe derbisi için ise “Onlar da büyük camia ve iyi bir takım. Onları orada yenmek tabii ki kolay değil ama biz de Galatasaray'ız. Oraya da kazanmak için gideceğiz” dedi.

Burak Yılmaz, “Son iki yılda gol kralı olmana rağmen gol atamayınca neden hala stres yaşıyorsun” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Aslında bu stres değil de gol atamadıkça üzülerek kendimi hırpalamak diyelim. Çünkü gol atmaya alışkın bir oyuncuyum. Atamayınca kendime kızıyorum. Açıkçası şöyle bir karar da aldım. Gol atınca çok sevinmeyeyim diyorum. Çünkü gol atamayınca da bu kez çok üzülmeyeceğim. Ben pozisyona girmeye, hem atmaya hem de kaçırmaya devam edeceğim. Bizim taraftarlarımızın da bana karşı baskısı ve aleyhte tezahüratı oldu. Böyle şeyler olur. Kopenhag maçındaki desteklerini hiç unutamam.”

Burak Yılmaz, Başkan Ünal Aysal’ın “kendisinin üzerinde büyü olduğuna inanmaya başladığı”nın hatırlatılması üzerine ise şöyle konuştu:

“Tabii ki ben de nazara ve büyüye inanırım. Başkanın düşüncesine de saygılıyım. Ama Kayseri ve Konya'ya golü attım. Umarım geçip gitmiştir. Beni eleştiren herkese saygı duyup, eksiklerimi gidermeye çalışıyorum.”

‘SOL KANADI YADIRGIYORUM AMA...’

Mancini ile birlikte forvet oynamadığını ve sol kanata geçtiğini söyleyen Burak Yılmaz, “Şu anda hoca tek santrfor düşünüyor ve burada Drogba'yı oynatıyor. Ben solda oynuyorum. Yerimi yadırgamıyorum, dersem yalan söylemiş olurum. Sol kanat daha fazla efor gerektiriyor. Bu da son vuruşlarımı etkiliyor. Ama ben bunun üstesinden geleceğime inanıyorum” dedi.

Lazio'ya trasnferi ile ilgili de konuşan Burak şunları söyledi:

“Ben istendiğim zaman gurur duyarım. Beni sadece Lazio değil başka Avrupa takımları da istedi, bu da normal. Bu soruya açık ve net cevap vereceğim. Başkanımız kesinlikle gitmemi istemedi. Hatta beni burada görmek istediğini ve her şekilde Galatasaray'a yakıştığımı söyledi. Ben de başkanımızdan bunları duyunca ayrılmak istemedim. Bir teklif gelince insan tabii ki düşünüyor. Ama başkanımız bana bunları söyleyince Lazio olayını hemen kapattım. Sizin aracılığınızla başkanımıza teşekkür ediyorum.”


(Sabah)