Burak Yılmaz'ın gözyaşları...

Burak Yılmaz'ın gözyaşları...
Burak Yılmaz'ın gözyaşları...
Galatasaray'da yıldız golcü Burak Yılmaz'ın, görevden alınan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na sarılıp ağlarken, "Gidişiniz için beni suçluyorlar. Benim asla böyle bir tavrım olamaz" dediği iddia edildi.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun önceki günkü vedasına gözyaşları damgasını vurdu. Saat 17.30'da Florya'ya gelen Hamzaoğlu, bütün takımın hazır bulunduğu soyunma odasına girdi ve duygusal bir konuşma yaptı. Tecrübeli teknik adam, öğrencilerine, "Sizinle büyük başarılara imza attık. Hepiniz çok değerli oyuncularsınız. Zaman zaman kırıldık, üzüldük ama birlikte de sevindik. Galatasaray'a sahip çıkın. Yine şampiyon olun.. Hepiniz lütfen hakkınızı helal edin. Benim süre buraya kadarmış. Hepinizi seviyorum" dedi.

Emre Aşık'tan Galatasaray açıklaması

"BENİ GÜNAH KEÇİSİ YAPTILAR"

Fotomaç Gazetesi'nin haberine göre; Hamzaoğlu'nun sözlerinin ardından oluşan sessizliği, "Hocam hakkımız helal olsun. Siz de bize hakınızı helal edin" diyen oyuncuların sözleri böldü.

Zaman zaman sorun yaşadığı Burak Yılmaz, Hamzaoğlu'nun boynuna sarılarak dakikalarca ağlayınca, Hamzaoğlu da sükunetini koruyamadı ve gözyaşlarını tutamadı. O esnada Burak'ın ağzından, "Hocam herkes bu süreçle ilgili beni günah keçisi yaptı. Gidişinizde beni suçluyorlar. Benim asla böyle bir şeyim yok. Lütfen bunu böyle bilin" sözleri döküldü. Hamzaoğlu da, "Oğlum ben seni yakından tanıyorum. Söylenenlere asla inanmadım ve inanmayacağım" yanıtıyla öğrencisini teselli etmeye çalıştı.

Veda turları sürerken bu sefer Hollandalı yıldız Wesley Sneijder, 'Dede' diye hitap ettiği Hamza Hamzaoğlu'nun yardımcısı Yıldırım Uran'a sarıldı ve yanaklarından öptü. Hollandalı futbolcu, "Neden böyle oldu, neden gidiyorsunuz! Ben bir şey anlamadım" diyerek şaşkınlığını ifade etti.