Burak'tan 10 Kasım vurgusu

Burak'tan 10 Kasım vurgusu
Burak'tan 10 Kasım vurgusu
Galatasaray'ın golcüsü Burak Yılmaz, 10 Kasım Pazar günü Fenerbahçe ile yapacakları derbiden galibiyetle ayrılmayı istediklerini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Organ Bağışı Haftası nedeniyle Türk Böbrek Vakfı'nı ziyareti sonrası derbi hakkında açıklamalarda bulunan Burak Yılmaz, "Bu maçlarda golü kimin attığının önemi yok. Kazanmak istiyoruz. Kadıköy'e kazanmak için gideceğiz. Tabii ki gol atarsam, takımım da kazanırsa mutlu olurum, ama gol önemli değil. Kimin gol attığının çok önemi yok. Aklımızda sadece galibiyet var" diye konuştu.

Chelsea'den Burak açıklaması


Kadıköy deplasmanında 14 yıldır galip gelememelerinin takım üzerinde baskı oluşturmadığını anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, "Arkadaşlarımın üzerinde bir baskı veya stres görmedim. Sadece bu maçların güzelliği ve keyfi var. Bu güzelliğin keyfini çıkarmaya çalışacağız. Kazanırsak da daha keyifli olacak" ifadelerini kullandı.

"ANLAMLI BİR GÜNDE, GÜZEL BİR DERBİ"

Fenerbahçeli futbolcularla saha içinde rakip, saha dışında dost olduklarını vurgulayan Burak, şunları kaydetti:
"Fenerbahçeli futbolcularla saha içinde rakibiz. Saha dışında ise hepimiz dostuz. Mehmet Topal'ın eşinin organize ettiği bir yere geldik. Onlar bizim sadece saha içinde rakibimiz. Anlamlı bir günde, güzel bir derbi oynayacağız. İnşallah güne yakışır, olaysız bir derbi olur. Geçen derbiye baktığımızda biraz dikkat etmemiz gerektiğini görüyoruz. Saha içinde futbolcular, tribünde de taraftarlar olarak hareketlerimize dikkat etmemiz gerek ki geri dönülmeyecek şeyler yaşanmasın."

Türk futbolunda acı tablo!