'Buraya tatile gelmedik'

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy 'Fransa'ya tatile gelmedik. İntikam peşinde de değiliz. Yeni ve daha büyük başarılar tatmak için burdayız' dedi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

LYON - Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy 'Fransa'ya tatile gelmedik. İntikam peşinde de değiliz. Yeni ve daha büyük başarılar tatmak için burdayız' dedi. Türk Milli Takımı'nın artık bir marka haline geldiğini söyleyen Ulusoy, "Halk, bizden daha büyük başarılar bekliyor. Bu turnuva bizim için büyük bir prestij. Gençlerle geldik. Hocamız gençlere de görev verirse şampiyonaya damgamızı vurmak niyetindeyiz" diye konuştu. Brezilya ile görülecek bir hesaplarının bulunduğunu da sözlerine ekleyen başkan, "Asıl olarak intikam peşinde değiliz. Futbolda intikam yoktur, hedef vardır. Hedefe ulaşmak için hem Brezilya'yı hem de Amerika ve Kamerun'u yenmek istiyoruz. Ama Brezilya ile Dünyü Kupası'ndan kalma küçük bir hesabımızın olduğunu da unutmadık" açıklamasında bulundu.
Şampiyonaya katılan takımların yedek oyuncularla mücadele edecekleri konusuna da değinen Ulusoy sözlerini şöyle tamamladı: "Brezilya yedek takımıyla gelmiş olabilir. Ama bir de bize bakın. En az 5-6 as oyuncumuzdan yoksunuz. Belki bu olay en çok hocamız Şenol Güneş'i sevindirecek. Çünkü takıma adapte için genç isimlere maçta görev verebilir. Bu turnuvada yeni isimler kendilerine gösterebilecekler."
Milli Takım futbolcuları, dün gündüz önce şehri gezip alışveriş yaptı, gece ise neşe içinde bir idman gerçekleştirdiler. Geziye, Haluk Ulusoy da katılırken, teknik direktör Şenol Güneş otelde kalıp, dinlenmeyi tercih etti. Ay-Yıldızlı oyuncuların konuştuğu konuların başında Real Sociedad'ın yenilgisi ve kaleci Rüştü'nün transferiydi.