Burns bir adım önde

Dünya Ralli Şampiyonası'nın ikinci raundu 53'üncü İsveç Rallisi'nde heyecan devam ediyor. Şampiyonanın, tamamı kar ve buz zemin üzerinde koşulan tek yarışı olma özelliğini taşıyan...

STOKHOLM - Dünya Ralli Şampiyonası'nın ikinci raundu 53'üncü İsveç Rallisi'nde heyecan devam ediyor. Şampiyonanın, tamamı kar ve buz zemin üzerinde koşulan tek yarışı olma özelliğini taşıyan İsveç Rallisi'nde ilk günü Peugeot'nun pilotu Richard Burns lider durumda tamamlarken, Ford'un sürücüsü Marco Martin ilk günün ikincisi oldu. Bu iki sürücünün arkasındaysa üç Citroen pilotu yer aldı.
İlk günü Carlos Sainz üçüncü, Colin McRae dördüncü, Sebastian Loeb de ilk günü beşinci sırada tamamladı. Yarışın ikinci etabında liderliğe oturan, son iki yılın şampiyonu, favori Marcus Grönholm ise 5'inci etaptaki hatası nedeniyle yaklaşık 17 dakika kaybetti ve ilk 10 dışında kaldı. Ve bu ralliye çok iddialı hazırlanan Peugeot da gözler Richard Burns ile takımın diğer Finli pilotu Harri Rovenpera'ya odaklandı. Günü, genel klasmanın 6'ıncı basamağında tamamlayan Rovenpera'nın arkasındaysa iki Subaru pilotu Peter Solberg ve Tommi Makinen yer aldı. 53'üncü İsveç Rallisi'nde bugün 6 etap koşulacak. Zorlu yarış yarın sona erecek... (Spor Servisi)