Bursa-Beşiktaş maçına yoğun ilgi

Turkcell Süper Lig'de cuma günü oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçının biletleri dün sabah satışa çıkarken, ev sahibi taraftarlar biletlere büyük ilgi gösterdi.

BURSA - Turkcell Süper Lig'de cuma günü oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçının biletleri dün sabah satışa çıkarken, ev sahibi taraftarlar biletlere büyük ilgi gösterdi. Yeşil-Beyazlı taraftarlar sabah erken saatlerden itibaren Bursa Atatürk Stadı'nı gişelerinin önünde kuyruk oluşturmaya başladı. Yağmura rağmen uzun süre kuyrukta bekleyen taraftarlar, bir an önce biletlerini almak için sabırsızlanırken, bir yandan da Bursaspor lehine tezahürat yaptı. Beşiktaş taraftarlarının alınmayacağı maçı izlemek için bilet almaya gelen taraftarların satış sırasında kimlikleri de kontrol edildi ve Bursa nüfusuna kayıtlı olmayanlara bilet satılmadı.
Öte yandan Bursaspor Kulübü Mali Asbaşkanı Serkan Sabuncuoğlu, Yeşil-Beyazlı taraftarlardan, kötü tezahürat ve taşkınlıklardan kaçınmalarını isteyerek, "Bursaspor'un ceza sınırında olduğunu herkes bilmektedir. Takımımızın ne maddi, ne de manevi olarak cezalı duruma düşmesini istemiyoruz. Halen, geçmiş senelerde alınan cezaların sıkıntılarını yaşıyoruz. Bunların yaşanmaması için cefakâr ve vefakâr taraftarımızdan sadece takımlarını ateşlemelerini bekliyoruz" dedi.
Bu arada maçın hakemi belli oldu. Cuma akşamı saat 20.00'de başlayacak maçı Yunus Yıldırım yönetecek.(dha, aa)