Bursa-Beşiktaş yüksek gerilim hattı

Süper Lig'in en gerilimli maçlarından birisi bugün Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak.

BURSA - Süper Lig'in en gerilimli maçlarından birisi bugün Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak. Sezon başından beri kâh yöneticilerin açıklamaları, kâh taraftar gruplarının abartılı tavırları nedeniyle gerilen atmosfer Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasını gerilimin en üst noktaya taşındığı maçlardan biri haline getirdi.
Bursaspor'un bir dönem kendisini küme düşürdüğüne inandığı Beşiktaş'a karşı evinde oynayacağı mücadele Yeşil-Beyazlı camia için öylesine büyük bir önem taşıyor ki, geçen hafta herhangi bir cezayla sahanın kapatılmasına izin vermemek için Denizli deplasmanına taraftar götürülmedi. Bu akşamki maç öncesi gerilimi düşürme amaçlı ilk mesaj Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan'dan geldi.
'Bursa misafirperverdir'
Erdoğan, Beşiktaş Kulübü olarak karşılaşmanın dostane bir hava içinde geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak, "Bursaspor Kulübü ile daha önce varmış bulunduğumuz mutabakat neticesinde seyircimiz Bursa'ya gitmeyecektir. Bursa halkının ve Bursaspor taraftarlarının bu misafirperverlik anlayışı içerisinde takımımızı ve yöneticilerimizi ağırlayacaklarına inancımız tamdır" diye konuştu.
Ortaya yayılmaya çalışılan tahriklere kapılınmamasını temenni ettiklerini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi: "Kötü niyetli kişilerin tahriklerine uyulduğu takdirde iki taraf da bundan zarar görür. Biz, dostluğun, misafirperverliğin, aklıselimin kazanmasını istiyoruz. Önce dostluk, sonra da hak eden kazansın diyorum."
Bu arada Beşiktaş, Bursa karşılaşmasına önemli oyunculardan yoksun çıkacak. Sakatlıkları bulunan Delgado, Mustafa ve Ali Tandoğan ile kart cezalıları Burak ve İbrahim Toraman, Bursaspor maçında forma giyemeyecek. Dünkü antrenmanda yer almayan İbrahim Akın'ın durumu ise maç saatinde netleşecek. (Spor Servisi)