Bursa'da 'Kızıl'ca kıyamet koptu

Ertuğrul Sağlam'ın öğrencileri 'sağlam' adımlarla Avrupa hedefine doğru ilerliyor. Geçen hafta lider Fenerbahçe'ye karşı 2-1 önde götürdükleri maçta, uzatma dakikalarında Deivid'in golüne engel olamayan ve berabere kalan 'Pastırmacılar'...

Bursa-Kayseri: 0-3
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Süleyman Abay, Cemal Bingül, Aleks Taşçıoğlu
BURSA: Yavuz *, İsmail *, Egemen **, Ö. Aysan *, Frasineanu **, Pancu * (İbrahim 60 *), Sumulikoski * (Eser 78), Veli * (Zafer 65 *), Volkan ***, Burak **, Sinan **
KAYSERİ: Ivankov **, Uğur **, Mendez **, Johnson **, Toledo ** (Fatih 83), Kemal ***, Kamber **, Ragıp ***, Mehmet ***, Iglesias ** (İlhan 60 **), Gökhan *** (Eder 87)
GOLLER: Toledo (74), Gökhan (76), İlhan (89)
SARI KARTLAR: Veli / Johnson, Toledo

BURSA - Ertuğrul Sağlam'ın öğrencileri 'sağlam' adımlarla Avrupa hedefine doğru ilerliyor. Geçen hafta lider Fenerbahçe'ye karşı 2-1 önde götürdükleri maçta, uzatma dakikalarında Deivid'in golüne engel olamayan ve berabere kalan 'Pastırmacılar', dün eksik puanları Bursa karşısında telafi etmeyi bildi. Aslında mücadeleye etkili başlayan taraf ev sahibiydi. Yeşil-Beyazlılar, ilk yarıda atak oynamasına ve pozisyon bulmasına karşın kaleci Ivankov'u geçmeyi başaramadı. İkinci yarıda ise işler tersine döndü. Oyun önce dengelendi, daha sonra da Kayserispor gollerini sıralamaya başladı. 74'de Toledo'yla öne geçen Sarı-Kırmızılılar, 76'da Gökhan'la farkı ikiye çıkarırken 89'da son sözü İlhan Parlak söyledi: 0-3.
Maç sonrasında Bursa Atatürk Stadı'ndaki manzara, Fenerbahçe maçını andıran bir hüviyete büründü. Hatırlanacağı gibi o maçta takımlarının 4-0 mağlup olmasına içerleyen taraftarlar. Özellikle başkan Levent Kızıl'a yönelik protesto gösterilerine soyunmuştu. Dün de bazı taraftarlar sonuca tepki gösterdi. Mücadele sonrasının en önemli gelişmesi kuşkusuz başkan Kızıl'ın "Seneye yokum" açıklamasıydı. Başkan, yaptığı açıklamada, 20 milyon dolar borçla aldığı Bursaspor'u buralara kadar getirdiğini, takımın şu anda 37 puanla rahat bir konumda olduğunu belirterek, buna karşın kendisine ve futbolculara yönelik protestolara anlam veremediğini söyledi.
Futbolcuların bazılarına eşlerinin yanında küfür edildiğini belirten Kızıl, "Bu sezonu kazasız belasız atlatalım, görevi bırakacağım. Seneye yokum. Taraftarın protestolarına anlam veremiyorum. Bir hafta iyi, bir hafta kötü olmaz. Yeter artık, buramıza kadar geldi. Daha iyisi varsa gelip başkanlık yapar" diye konuştu.
Gol, çalıştıkları yerlerden geldi
Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu da, şöyle konuştu: "İlk golü, hafta içi çalışmamıza rağmen yine duran toptan yedik. Toledo, daha önce de böyle goller atmıştı. Çalıştık, ancak bir anlık dalgınlık yine gol yememize neden oldu. Skor 2-0 olunca oyuncu değişikliğine gittik. Ancak giren oyuncularım skoru değiştirecek kadar etkili olamadı."
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise Bursa'nın, ligdeki tüm takımlar için en zor deplasmanlardan biri olduğunu söylerken oyun taktiklerinin önce rakibi durdurup, daha sonra ofansa ağırlık vermek olduğunu dile getirdi. Sağlam sonuçtan memnun olduğunu söylerken "Ancak, UEFA'ya gitmek istiyorsak, önümüzdeki iki maçtan da 6 puan çıkarmalıyız" dedi. (Spor Servisi)