Bursa'da yeni rota Romanya

Geçen sezon 34 maçlık maraton boyunca kabus gören ve düşme potasından son haftada kurtulan Bursaspor, 25 Haziran'da yeni başkanını ve yönetim kurulunu seçecek.

BURSA - Geçen sezon 34 maçlık maraton boyunca kabus gören ve düşme potasından son haftada kurtulan Bursaspor, 25 Haziran'da yeni başkanını ve yönetim kurulunu seçecek. Yeşil-Beyazlılar'da en önemli başkan adayı Fikret Üstenci'nin listesinde yer alan yönetim kurulu üyeleri, olası teknik direktörleri Gheorghe Hagi'nin transfer edilmesini istediği beş futbolcuyla, Romanya'da görüştü. Üstenci'nin yönetim kurulu listesinde bulunan Erkan Körüstan, Yunus Egemenoğlu, Orhan Gençoğlu, Erhan Akbaş ve antrenör Adnan Örnek, Bükreş'te Hagi ve menajer Becali'nin de hazır bulunduğu toplantıda, Rumen futbolcular Bogdan Vintila, Tiberiu Curt, Viorel Ganea, Iulian Miu ve Cornel Frasineanu ile biraraya geldi.
Beş futbolcu arasında kariyeri en yüksek isim olarak dikkati çeken ve geçen yıl Bundesliga'da sürpriz bir çıkış yaparak ikinciliği elde eden Stuttgart'ta oynayan Viorel Ganea, Türk futbolunu yakından takip ettiğini ve Bursaspor'da seve seve oynayacağını söyledi. Fakat alınan bilgiye göre cumartesi günü yapılan ve yaklaşık sekiz saat süren görüşmeler sonucu bir anlaşmaya varılamadığı öğrenildi. Görüşmelere sonraki günlende devam edileceği bildirildi. (Spor Servisi)