Bursalı oyunculardan sağduyu çağrısı

Bursasporlu futbolcular, cuma akşamı Atatürk Stadı'nda yapılacak Beşiktaş maçı öncesi taraftarlara "sağduyulu olma" çağrısında bulundu.

BURSA - Bursasporlu futbolcular, cuma akşamı Atatürk Stadı'nda yapılacak Beşiktaş maçı öncesi taraftarlara "sağduyulu olma" çağrısında bulundu. Dünkü antrenmandan önce bir açıklama yapan futbolculardan takımın ikinci kaptanı İsmail Güldüren, "Bursa halkının ve taraftarının bizden ne istediğini iyi biliyoruz. Beşiktaş'ı yenecek güçteyiz. Bu gücümüz var. Taraftarımızdan sadece bizi centilmence desteklemelerini istiyoruz. Beşiktaş maçı 3 puan alınacak bir maç. Taraftarımız taşkınlık yapmasın. Ceza alarak sahamızın 3-4 hafta kapanmasını istemiyoruz" diyerek taraftarlara mesaj gönderdi.
'Hakem hatası olmazsa kazanırız'
Beşiktaş maçına 'mutlak 3 puan' için çıkacaklarını kaydeden Cihan Haspolatlı ise hafta başından beri ortamı germek isteyenlerin bulunduğuna dikkat çekti. Haspolatlı, Beşiktaş maçında tribünlerin sakin olması gerektiğini söyleyerek, "Biz tribünlerde olay yaşanmasını istemiyoruz. Takım ve taraftar bir bütün olarak maçı kazanarak, yükselen formumuzu sürdürmek istiyoruz" diye konuştu. En büyük korkularının hakem hataları olduğunu da dile getiren Haspolatlı, "Biz, çok hakem hatası yaşadık, ligdeki birçok takım da yaşıyor ve etkileniyor. Eğer bu maçta hakem hatası olmazsa 3 puanın sahibiyiz" dedi.
(Spor Servisi, aa)