'Bursaspor beşinci büyük olacak'

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, üç yıl içinde yeşil-beyazlı takımı Türkiye'nin beşinci büyük takımı yapmayı hedeflediğini söyleyerek "Çok iyi altyapı var.

ANTALYA - Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, üç yıl içinde yeşil-beyazlı takımı Türkiye'nin beşinci büyük takımı yapmayı hedeflediğini söyleyerek "Çok iyi altyapı var. Bunu harekete geçirerek üç yıl içinde hedefe ulaşmak istiyoruz" dedi. Aybaba, "Lig arası çok kısa ama takıma iki yerli ve iki yabancı takviyesi yapacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor. Ligin ikinci yarısında herkese daha rahat, sorunsuz bir Bursaspor seyrettireceğiz" ifadelerini kullandı.
Ligin ilk yarısında Bursaspor'un hem az gol atan, hem de az gol yiyen takım kimliğine büründüğünün hatırlatılması üzerine Aybaba, şöyle konuştu: "Bursaspor'da göreve geldiğimden bu yana Sinan'dan yararlanamadım. Herve Tum ise inişli çıkışlı bir grafik ortaya koydu. Pancu da uzun süre oynamamanın psikolojisiyle çok verimli olamadı. İki genç oyuncumuz Volkan ve Sercan'la bütün işleri başarmaya çalıştık. İlk yarıda yararlanamadığımız oyunculardan ikinci yarıda faydalanıp daha çok gol atan bir takım haline geleceğiz."