'Bursaspor geçen yıldan iyi olacak'

'Bursaspor geçen yıldan iyi olacak'
'Bursaspor geçen yıldan iyi olacak'
Yeşil-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor TV'ye yaptığı değerlendirmede, "2 yıllık aradan sonra yeniden buradayım. Geçen yıldan daha iyi bir takım oluşturacağız" dedi.

BURSA - Bursaspor'da görev yaptığı 4 yıllık dönemde, başarıda istikrarı sağladıklarını savunan Ertuğrul Sağlam, " Türkiye 'de olmaz denileni, kentle bütünleşerek gerçekleştirdik. Teknik direktörlüğümün en güzel dönemini yaşadık. Ancak geçmişle yaşanmıyor" diye konuştu.

"ÇOK HIRSLIYIM"

Bursaspor'un geçtiğimiz sezon ofansif yönü ile Türkiye'de ön plana çıktığına dikkati çeken Sağlam, "Güzel futbol vardı, ancak sonuç olmadı. Savunmada zaaflar vardı. Ofansif gücümüzü defansif olarakta ön plana çıkartacağız. Çok heyecanlı, hırslı ve istekliyim. Bu şehir olayı sahiplenirse, kenetlenirse, şehrin dinamikleri bir sinerji ortaya çıkartırsa başarı gelir. Çok güzel günler yaşayacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"ELİMDE OYUNCU PORTFÖYÜ VAR"

Brezilya, Arjantin, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz'de çok maç izlediğini vurgulayan Ertuğrul Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu dönemde çok maç izledim. Elimizde oyuncu portföyü var. Takımımızın eksik bölgelerine onları monte etmeye çalışacağız. Yarından itibaren yeni sezonla ilgili planlama çalışmalarına hız vereceğiz. Kısa zamanda organize etmek zorundayız. Yeni stadımızda yen bir şampiyonluk daha yaşamak istiyoruz." Cemal EKENTOK (DHA)