Bursaspor maçı öncesi Fenerbahçe otobüsüne saldırı

Bursaspor maçı öncesi Fenerbahçe otobüsüne saldırı
Bursaspor maçı öncesi Fenerbahçe otobüsüne saldırı
Ziraat Türkiye Kupası'nda Bursaspor ile oynayacağı maç için Atatürk Stadı'na gelen Fenerbahçe otobüsüne saldırı gerçekleştirildi.

RADİKAL - Fenerbahçeli futbolcuları kamp yaptıkları otelden Atatürk Stadı'na getiren takım otobüsü, Merinos'tan stada dönerken bazı Bursasporlu taraftarlar tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Atılan bir taş otobüsün camına denk gelirken, alınan geniş güvenlik önlemleri sayesinde protesto eden grup kısa sürede dağıtıldı. Atatürk Stadı önünde bekleyen Bursasporlu taraftarlar da sarı lacivertli futbolcuları protesto etti. 

KAPILAR SAAT 18.00'DE AÇILDI 

Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşması için Atatürk Stadı'nın kapıları seyirci girişine saat 18.00'de açıldı. Bursaspor Kulübü, kapı girişlerinde oluşabilecek yoğunluğu göz önüne alarak, taraftarlardan maça erken gelmelerini istedi.

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı: 1 yaralı


MEŞALE YAKTILAR, YOLLARI KAPADILAR 


Bursasporlu taraftarlar, karşılaşma öncesinde Atatürk Stadı'nın önünde Altıparmak istikametinden Atatürk Heykeli'ne çıkan güzergahı kesti. Yaklaşık 3 bin yeşil beyazlı taraftar, takım otobüsünü beklerken meşaleler yakıp "Şampiyon Bursa. En büyük Bursaspor" şeklinde tempo tuttu. Emniyetin yolu açmasından sonra Bursaspor takımını yaklaşık 4 bin coşkulu taraftar meşaleler yakarak karşıladı.

EMNİYET MÜDÜRÜ YILDIZ DENETLEDİ 

Bursaspor ile Fenerbahçe arasındaki mücadelede üzücü olay yaşanmaması için Bursa Emniyeti geniş tedbir aldı. Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Fenerbahçe'nin Atatürk Stadı'na gideceği Atatürk Spor Sarayı önünde şube müdürleriyle birlikte durum değerlendirmesi yaparak, alınan önlemleri gözden geçirdi.

BİN 600 GÜVENLİKÇİ GÖREV YAPTI 

Atatürk Stadı'nda da olay çıkmaması için alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşmasında 400'ü özel, bin 200'ü resmi olmak üzere toplam bin 600 güvenlikçi görev yaptı.

25 BİN BİLET SATILDI

Bursaspor Kulübü'nün Ziraat Türkiye Kupası Yarı final ilk mücadelesi için İstanbul Başakşehir karşılaşması sonrasında satışa çıkardığı 25 bin bilet, kısa sürede tükenmişti. Yeşil beyazlılar bu sezon ilk kez tamamen dolu tribünler önünde mücadele etti.

ISINMAYA PROSTESTO ALTINDA ÇIKTILAR

Fenerbahçe takımı, Atatürk Stadı'nın zeminine ısınmak için saat 19.45'te çıkarken, tribünleri dolduran Bursasporlu taraftarların protestolarına hedef oldu. Bursasporlu futbolcular sahaya çıkarken taraftarların Kurtlar Vadisi dizisinin müziği ile yaptığı atkı şov büyük ilgi gördü.

FENERBAHÇE TRİBÜNÜ BOŞ

Ziraat Türkiye Kupası maçlarında Fenerbahçeli taraftarların yaptıkları kötü tezahüratlar nedeniyle aldığı ceza nedeniyle, misafir takım tribünü boş kaldı.

EMNİYET'TEN YALANLAMA

Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün Bursa'da stada girişi sırasında taşlandığı yönündeki iddialar, Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yalanlandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Fenerbahçe kafilesinin stada gelişi sırasında takım otobüsüne taşlı bir saldırı kesinlikle olmadığı, araçta ise hiçbir iz bulunmadığı belirtildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kafileye sadece protesto gösterisi yapıldığını açıkladı.


Cemal EKENTOK / BURSA (DHA)