Bursaspor'da 5 kıtadan 13 farklı ülkeden futbolcu

Bursaspor'da 5 kıtadan 13 farklı ülkeden futbolcu
Bursaspor'da 5 kıtadan 13 farklı ülkeden futbolcu
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Bursaspor, 5 kıtadan 13 farklı ülkeden oyuncuyu kadrosuna dahil ederek benzerine az rastlanır bir takım kurdu.

Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Bursaspor, Dünya futbol tarihinde benzerine az rastlanır bir takım kurdu. Yeşil beyazlıların kadrosunda 5 kıtadan ve 13 farklı ülkeden oyuncu bulunuyor.

Bu sezon kadrosunda büyük bir değişime giden Ertuğrul Sağlam yönetimindeki Bursaspor, bugün Bursa’ya gelen Japon orta saha oyuncusu Hosogai ile birlikte 16. transferini gerçekleştirdi.

Fernandao, Ozan Tufan, Volkan Şen, Şener Özbayraklı, Bakambu, Belluschi, Enes Ünal, isimleri elinde tutamayan yeşil-beyazlı kulüp, yaptığı transferlerle ise adından söz ettirdi. Beklenmeyen ayrılıkların yerini doldurmaya çalışan Bursaspor, Fenerbahçe ’den kaleci Mert Günok ve Miroslav Stoch’un yanı sıra Macar futbolcu Balasz Dzsudzsak, ve eski Barcelonalı Isaac Cuenca gibi taraftarı heyecanlandıran yıldız isimleri renklerine bağladı.

5 kıta 13 farklı ülke

Başarı ile sonuçlandırılan transferlerle beraber yeşil beyazlıların kadrosuna 5 kıtadan ve 13 farklı ülkeden futbolcu dahil edilmiş oldu. Bu yakalanması zor istatistiği sağlayan oyuncular ve ülkeleri şöyle;

Tomas Sivok, Tomas Necid / Çek Cumhuriyeti

Luis Advincula / Peru

Dany Nounkeu / Kamerun

Sedat Berisha / Makedonya

Aziz Behich / Avustralya

Cristobal Jorguera / Şili

Bakaye Traore / Mali

Hajime Hosogai / Japonya

Pesqueira Josue / Portekiz

Miroslav Stoch / Slovakya

Isaac Cuenca / İspanya

Balazs Dzsudzsak / Macaristan

Tomas De Sutter / Belçika