Bursaspor'da Batalla krizi

Bursaspor'da Batalla krizi
Bursaspor'da Batalla krizi
Bursaspor'un Arjantinli yıldızı Batalla'nın, takımdan ayrılmak istediğini menajeri aracılığıyla yönetime ilettiği iddia edildi.

Emre KOŞAK / BURSA (DHA) - Bursaspor 'un şampiyonluğunda büyük emeği olan ve geldiği günden bu yana takımı sırtlayan Pablo Batalla'nın, teknik direktör Cristoph Daum ile anlaşamadığı gerekçesiyle menajeri Suzan Naguf aracılığıyla ayrılık isteğini yönetime bildirdiği öne sürüldü. Bu iddia , yeşil-beyazlı camiada şok etkisi yarattı.

Yerel gazeteler, "Batalla'nın takımdan ayrılmak istediği" iddiasını manşetlerine taşıdı. Bursaspor Genel Direktörü Ayhan Barışıcı ise bugün saat 16.00'daki toplantıda söz konusu haberlerle ilgili görüşeceklerini, ancak Arjantinli futbolcunun kendilerine böyle bir taleple gelmediğini söyledi. Barışıcı, "Dün antrenmanda hiçbir problem yoktu. Bize gitmek istediği ya da antrenmanlara çıkmak istemediği yönünde bir müracaatı olmadı. Sözleşmesini daha yeni uzattık. İki gün önce ödemeleri yapıldı" dedi.

Batalla'nın, şu veda mesajını kaleme aldığı belirtildi:
"Sizlere bundan sonra Bursaspor'da oynamayacağımı iletmek istiyorum. Nedeni, takımın teknik direktörü Christoph Daum'la profesyonel ve kişisel problem yaşıyorum. Ben kulübün futbolcusu olarak hocanın ve kulübün projesini bozmak istemiyorum. Onun için bu kararı aldım. 2009 senesindeki gelişimden bu yana hiç kimseyle bir sorun yaşamadım. Profesyonel olarak bütün görevimi yaptım.

Yüzde yüz antrenmanları ve maçları oynadım ve kulüp için her şeyi yapmaya çalıştım. 3 ay evvel 2017 senesine kadar kontratımı yeniledim. Jübilemi de Bursaspor'da yapmak istedim. Yöneticilere bu teklifi yaptıkları için teşekkür ediyorum. Bunu yerine getiremeyeceğim diye çok üzgünüm. Bursaspor ailesinin bu kararımı anlamasını istiyorum ve bana ve aileme verdikleri bütün sevgi ve yaptıkları için teşekkür ediyorum."


  ETİKETLER:

  Bursaspor

  ,

  Bugün

  ,

  İddia

  ,

  Kulüp