Bursaspor'da buruk sevinç

Bursaspor'da buruk sevinç
Bursaspor'da buruk sevinç
UEFA'nın Sivasspor ile Eskişehirspor'a verdiği 1 yıllık men cezası sonrası UEFA Avrupa Ligi'ne katılma şansını elde eden Bursaspor'da buruk bir sevinç yaşanıyor.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Avrupa 'ya gitmeyi hak etmediklerini vurgulayarak, "Cenaze evinde düğün olmaz. Ligi bizden daha yukarılarda bitiren Sivasspor ile Ziraat Türkiye Kupası'nda finale kalan Eskişehirspor, Avrupa kupalkarına katılmayı hak etti. Biz ise sekizinci olduk. Ancak UEFA'nın karanı bu. Kulüplerin CAS'a 10 günlük itiraz süreleri var. CAS'tan bu cezanın dönmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

GEREĞİ YAPILIR

Başkan Recep Bölükbaşı, "CAS'ta UEFA'nın aldığı cezayı onar ve bizi UEFA Avrupa Ligi'ne davet ederlerse elbette Bursaspor olarak biz de bunun gereğini yaparız. Taraftarlarımıza yeni bir Avrupa heyecanı daha yaşatırız" ifadelerini kullandı.

AYDIN PAZARTESİ GELİYOR

Bursaspor'un Sivasspor'dan kadrosuna dahil etmek istediği Aydın Karabulut'un pazartesi günü Bursa'ya geleceğini belirten Başkan Recep Bölükbaşı, yapılacak sağlık kontrolünün ardından Aydın Karabulut ile 2 yıllık sözleşme imzalanacağını sözlerine ekledi. Cemal EKENTOK (DHA)