Bursaspor'dan TFF Süper Kupa açıklaması

Bursaspor'dan TFF Süper Kupa açıklaması
Bursaspor'dan TFF Süper Kupa açıklaması
Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Ağustos ayının ilk haftasında Galatasaray ile oynayacakları TFF Süper Kupa maçına ilişkin, "Tercihimiz maçın Erzurum'da değil, Ankara'da oynanması" dedi.

BURSA - Recep Bölükbaşı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'in TFF Süper Kupa maçı için Erzurum ve Şanlıurfaa önerisine açıklık getirdi. Bursaspor Başkanı, kendilerine ilk olarak Antalya ve Mersin stadyumlarının önerildiğini ancak sonrasında havanın sıcak olabileceği için Erzurum önerisinin yine TFF tarafından önerildiğini açıkladı. Kendilerinin Erzurum ile ilgili bir talebi olmadığını ifade eden Bölükbaşı, taraftarların daha rahat ulaşım sağlayacağı ve destek bakımından sıkıntı yaşamayacakları Ankara 'yı istediklerini açıkladı.

Başkent'te oynamalarının kendileri açısından önemine dikkati çeken Bölükbaşı "Hem Bursa'dan gelecek taraftarımız hem de kardeş kulübümüz Ankaragücü taraftarının desteği ile kupayı almak istiyoruz. Ancak tabiî ki maçın oynanacağı yerle ilgili kesin kararı Türkiye Futbol Federasyonu verecek" dedi.

"YABANCILARA TEKLİFLERİ YAPTIK"

Bursaspor olarak dış transfer çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Recep Bölükbaşı, "Almayı düşündüğümüz yabancı futbolculara tekliflerimizi ilettik. Onlar değerlendireceklerini belirttiler. Önerilerimizi kabul ederlerse, önümüzdeki hafta içerisinde imzaları attırırız" şeklinde konuştu.

"OYUNCULARIMIZA ÇOK TEKLİF VAR"

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı gündemde olan Volkan Şen ve Ozan Tufan'ın Fenerbahçe 'ye transferiyle ilgili olarak, "Oyuncularımı hiçbir zaman 'satacağım' demedim. İyi bir teklif olursa değerlendirebileceğimizi söyledim. Oyuncularımıza çok teklif var, bu doğru. Ancak bugüne kadar bize 'şu oyuncuyu istiyoruz' diye yazılı teklif gelmedi. Teklif yapılırsa oturur değerlendiririz" şeklinde konuştu. Cemal EKENTOK (DHA)